"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Piątek, 19 kwietnia 2024 r.
Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon
 
Spotkanie członków NSZZ „Solidarność” w Tarnowskich Górach
[ 0000-00-00 ]
   Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w PKP CARGO S.A. w Śląskim Zakładzie Spółki zaprosiła swoich członków na uroczyste spotkanie z okazji jubileuszy pracy oraz przejścia na emeryturę.
Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego wprowadzenia sztandaru NSZZ „Solidarność” Tarnogórskich Kolejarzy.
   Następnie przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Ryszard Lach gorąco powitał wszystkich przybyłych członków związku oraz zaproszonych gości. Byli to: pani Barbara Dziuk - poseł na Sejm RP; Jerzy Polaczek - poseł na Sejm RP, były minister transportu; członek zarządu PKP CARGO S.A. - Zenon Kozendra; Zenon Zemła - dyrektor PKP CARGO S.A. Śląski Zakład Spółki, oraz jego zastępcy Sławomir Badura ds. przewozów, Leszek Czubocz ds. finansowych, Maciej Duch ds. utrzymania oraz Jan Jelonek - przewodniczący NSZZ „Solidarność” powiatu Tarnowskie Góry.
   Na wstępie Ryszard Lach zaprosił na środek po odbiór okolicznościowych listów gratulacyjnych, oraz upominków członków związku, którzy w 2017 roku przeszli na emeryturę.
Następnie podchodzili na środek pracownicy z 15, 20, 25, 30, 35 i 40-letnim stażem pracy. Każdy z nich otrzymywał list gratulacyjny oraz upominek.
Po każdej grupie zaproszeni goście, którzy wręczali listy i nagrody, pozowali do wspólnego zdjęcia, a na zakończenie wykonano wspólne zdjęcie wszystkich wyróżnionych pracowników.
   Po odznaczeniu wyróżnionych związkowców, przewodniczący Lach poprosił o zabranie głosu zaproszonych gości.
   Jako pierwszy zabrała głos poseł na Sejm RP pani Barbara Dziuk, która pogratulowała wszystkim wyróżnionym członkom NSZZ „Solidarność”. Przypomniała, jak przed dwoma laty wspólnie walczyli związkowcy i posłowie o miejsca pracy i wszystko się udało.
Dodała, że zawsze trzeba być czujnym: - Jako córka kolejarze jestem zobowiązana do tego, aby być zawsze przy kolejarzach, ich reprezentować i o nich walczyć.
   Jerzy Polaczek skierował do wszystkich zebranych najlepsze życzenia, zwłaszcza że - jak podkreślił - kolej jest mu bardzo bliska, ponieważ od 20 lat pracuje w komisji infrastruktury, gdzie od zawsze były toczone spory o przyszłość Polskich Kolei i wszystko się udało.
- Wszystkim, którzy obchodzą swoje jubileusze, a zwłaszcza tym, którzy odeszli już na zasłużoną emeryturę, pragnę złożyć gratulacje oraz życzyć zwłaszcza zdrowia i uśmiechu i błogosławieństwa tego z góry. Jak podkreślił przewodniczący Ryszard Lach, prowadźcie bezwzględną politykę wobec ZUS-u, abyście jeszcze dziesiątki lat korzystali z tej zasłużonej emerytury. Wszystkiego dobrego.
   Natomiast członek zarządu PKP CARGO S.A. Zenon Kozendra podkreślił, iż jest członkiem związku zawodowego „Solidarność” od wielu lat.
- Myślę, że państwo też, ale jako członek zarządu chciałbym powiedzieć, że jesteśmy dumni, iż mamy w naszej spółce takich pracowników. Bardzo dziękuje za te lata pracy także tym z państwa, którzy przeszli na zasłużoną emeryturę. Z takimi ludźmi PKP CARGO na pewno będzie się rozwijać i będzie miało coraz lepsze wyniki. Bądźcie państwo też dumni z tego, że jesteście kolejarzami. Bądźcie dumni z tego, że jesteście pracownikami PKP CARGO.
Pamiętam przed dwoma laty, jak byłem na pikiecie przed dworcem w obranie zakładu, byliśmy z wieloma z was.
Chciałbym powiedzieć, że niebezpieczeństwo przeniesienia kogo kogokolwiek na ulice Francuską jest zażegnane, bo trzy dni temu podpisałem umowę wynajmu tych pomieszczeń na Francuskiej dla innej firmy. Nie chcemy z nich korzystać dostaliśmy je w spadku, ale wynajęliśmy je do końca obowiązywania naszej umowy, aby nikomu nie przyszło do głowy, aby tam kogokolwiek przeprowadzać.
Przewodniczący Rysiek Lach powiedział o naszych wynagrodzeniach… W ostatnim czasie pan przewodniczący, który pełni te funkcje w zastępstwie śp. Marka Podskalnego, przewodniczącego Sekcji Zawodowej, wystąpił do zarządu PKP CARGO S.A. z postulatem o to, aby wzrosły wszystkim pracownikom spółki wynagrodzenia. Zapewniam państwa, że niezwłocznie takie negocjacje podejmiemy i na pewno zakończą się one podpisaniem porozumienia. Na pewno będzie, to największa podwyżka, na jaką będzie stać w danej chwili spółkę.
Niestety myślę, że to nie będzie taka podwyżka, na jaką państwo zasługują, bo zasługują państwo na pewno na wszystkie pieniądze świata, ale taka na jaką stać naszą spółkę.
Bardzo państwu dziękuję za te lata pracy dla PKP CARGO S.A., za wsze poświecenie. Panie są wciąż młode, panowie wciąż szarmanccy. Jeszcze wiele jubileuszy przed nami.

   Dyrektor Zakładu Zenon Zemła podziękował za zaproszenie na to spotkanie w imieniu wszystkich zastępców i naczelników.
- Mam okazję osobiście podziękować państwu za wkład włożony w rozwój zakładu i rozwój firmy PKP CARGO S.A. Natomiast emerytom chciałbym życzyć dużo zdrowia i tego, abyście państwo mogli realizować swoje marzenia, które jeszcze są przed wami, na co teraz będziecie mieli więcej czasu.
Pracownikom, którzy obchodzą jubileusze, pragnę podziękować za wiele lat pracy. Myślę, że praca w dobrej stabilnej firmie pozwoli nam, zwłaszcza wam, dotrwać do następnych jubileuszy w godnych warunkach pracy i przy godnym wynagrodzeniu.
Na koniec życzył wszystkim udanej zabawy, która faktycznie była bardzo udana i trwała do późnego wieczora.
   Godny podkreślenia jest fakt, iż takie spotkania Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w PKP CARGO S.A. w Tarnowskich Górach organizuje już od 25 lat. W bieżącym roku był to właśnie taki mały jubileusz.
Przewodniczący Ryszard Lach podkreślił, iż za ciężką pracę dla zakładu, ale i dla związku, pracownikom trzeba przygotować choć z okazji ich jubileuszu nagrodę ze strony związku. W jego Komisji Zakładowej jest to skromny upominek, list gratulacyjny i wspólna zabawa służąca przede wszystkim integracji członków związku, którzy na co dzień pracują w wielu miejscach na terenie zakładu.
Adam Dyląg

fot. A.Dyląg/SolkolArt
Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.