"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Piątek, 19 kwietnia 2024 r.
Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon
 
Branżowa inicjatywa nabiera rozpędu
[ 0000-00-00 ]
Dnia 28 lipca 2017 roku w Warszawie odbyło się Walne Zgromadzenie Klastra „Forum na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju Luxtorpeda 2.0.”, które przyjęło program działalności do końca bieżącego roku.
Postanowiono, iż w ramach podejmowanych działań powstanie branżowa koncepcja, która ma wesprzeć stronę rządową w podejmowanych inicjatywach w ramach programu rozwojowego „Luxtorpeda 2.0”.
Wydarzenie poprzedziło uroczyste podpisanie deklaracji członkowskiej przez Polską Izbę Producentów i Usług na Rzecz Kolei. Podmiot ten jest już 22. członkiem klastra.
Celem inicjatywy jest, aby w najbliższych miesiącach Klaster stał się realnym liderem branżowych prac wspierających rozwój rynku kolejowego w Polsce.
Wśród najważniejszych punktów wydarzenia było powołanie Rady Klastra. Na jej czele stanął Czesław Warsewicz, główny pomysłodawca tej inicjatywy oraz prezes spółki Blue Ocean Business Consulting. Ponadto w Radzie Klastra oprócz Warsewicza znaleźli się Włodzimierz Wilkanowicz, prezes zarządu Kolei Wielkopolskich oraz Adam Musiał z Polskiej Izby Producentów i Usług na Rzecz Kolei.
Zaznaczyć także wypada, że jednym z członków założycieli Klastra „Forum na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju Luxtorpeda 2.0” jest Spółka „SOLKOL” właściciel i wydawca pisma „Wolna Droga”, i  kierujący oboma podmiotami Mirosław Lisowski.
Udział w targach TRAKO oraz Kongresie Rozwoju Transportu, prace merytoryczne w grupach roboczych, a następnie przedstawienie wyników tych prac w ministerstwie rozwoju, to najważniejsze zadania w bieżącym roku, które postawili sobie członkowie klastra.
Postanowiono również, że Klaster w ramach grup roboczych będzie chciał wypracować koncepcją zmian w takich kwestiach, jak m.in.:
  • stawki dostępu do infrastruktury kolejowej,
  • wsparcie innowacji przy zamówieniach publicznych,
  • kierunki zamówień publicznych w obszarze budowy i modernizacji taboru kolejowego,
  • szkolenia kadr,
  • polityka dworcowa,
  • wspólny bilet.
Klaster Luxtorpeda 2.0 reaguje na bieżące problemy i wydarzenia związane z transportem kolejowym. Inicjatywa wspiera i promuje kolej, jako nowoczesny środek transportu, jednocześnie stara się wykazywać nieprawidłowości w działaniach, które uniemożliwiają sprawny rozwój tego sektora.
[na podstawie informacji na portalu naKolei.pl (aw)]
fot. K.Kątna/nakolei.pl
Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.