"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Czwartek, 24 wrzesienia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor
 
Barcice to nie tylko turniej
[ 0000-00-00 ]
   Począwszy od 2006 r. w trakcie corocznych turniejów w piłce nożnej odbywających się w Barcicach k. Starego Sącza, Regionalna Sekcja Kolejarzy organizuje loterię charytatywną. Dochód z niej przeznaczany jest na pomoc kolejarzom znajdującym się w szczególnie trudnej sytuacji zdrowotnej i finansowej.
Poprzez jedenaście lat kolejowa „Solidarność” organizując loterię charytatywną pomogła 21 osobom, na łączną kwotę ponad 43 tys. zł. Taka działalność, to przykład realizacji jednego z zadań statutowych, jakim jest niesienie pomocy członkom NSZZ „Solidarność”.
Nie byłoby to możliwe, gdyby nie życzliwa pomoc wielu kolejowych spółek, Krajowej Sekcji Kolejarzy, zakładowych organizacji NSZZ „Solidarność” i licznych osób, które na ten cel przekazały gadżety reklamowe aby loteria mogła się odbyć.
   W trakcie trwania turnieju piłkarskiego, mającego równocześnie charakter pikniku integracyjnego, przeprowadzane jest losowane. Wartość losu wynosi nie mniej niż 10 zł., a każdy los daje wygraną, jakiś upominek. Część uczestników turnieju kupuje po kilka takich losów.
W ten sposób zbierane są pieniądze z przeznaczeniem dla wyselekcjonowanych, najbardziej potrzebujących osób. Wszelkie decyzje w tej sprawie podejmuje Rada RSK.
W tym roku chcemy w ten sposób pomóc:
  • p. Zdzisławowi Zagórskiemu – pracownikowi PKP PLK S.A. Zakład Maszyn Torowych w Krakowie, który zmaga się z chorobą nowotworową jelit, obecnie bierze chemię;
  • p. Tomaszowi Starzykowi – pracownikowi PKP PLK S.A. Zakład Linii Kolejowych w Krakowie, który sprawuje opiekę nad 16-letnim synem, cierpiącym na wrodzoną wrażliwość kości (m.in. notoryczne złamania, wymaga ciągłego leczenia);
  • p. Janowi Nowickiemu – byłemu dyżurnemu ruchu w PKP PLK S.A. Zakład Linii Kolejowych w Krakowie, przebywającemu obecnie na rencie, choremu na stwardnienie rozsiane (choroba ciągle postępuje, m.in. problemy z chodzeniem).
Jeżeli ktoś zechce wesprzeć naszą inicjatywę, to prosimy o przelew na rachunek Ogólnopolskiej Fundacji „Solidarni w chorobie” (jej założycielem jest Region Małopolski NSZZ „Solidarność”).
Numer konta: Raiffeisen Polbank, 61 1750 0012 0000 0000 3113 3386 z dopiskiem „Kolejarzom”.
Za każdą formę pomocy będziemy bardzo wdzięczni.
   Tegoroczna loteria odbędzie się w trakcie 18. Turnieju o puchar przewodniczącego Regionalnej Sekcji Kolejarzy NSZZ „Solidarność” w Krakowie, który zostanie rozegrany pod patronatem Krajowej Sekcji Kolejarzy i Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność” w Barcicach w dniu 15 września 2016 r.
Henryk Sikora
fot. RSK Kraków
Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.