"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Piątek, 27 maja 2022 r.
Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan
 
Krajowa Sekcja Kolejarzy NSZZ „Solidarność” patronem IV Mistrzostw Polski Domów Dziecka w Futsalu
[ 0000-00-00 ]
   Może niektórych zdziwi fakt, iż właśnie KSK obejmuje patronatem imprezę nie kojarzącą się z koleją, transportem kolejowym itd. Może i prawda, ale Krajowa Sekcja Kolejarzy, to również, a może przede wszystkim „Solidarność”. Hasło w obecnym świecie może trochę zapomniane, a nawet nie do końca rozumiane.
Jacek Kaczmarski, nazywany przez wielu „bardem Solidarności”, w swojej biografii przytoczył słowa: „iż nie można być w pełni człowiekiem, jeśli się nie pomaga słabszym i skrzywdzonym”.
Słowa piękne, które można powiedzieć winny być podwaliną szeroko rozumianej solidarności… Solidarności względem siebie, swoich rodzin, kolegów, współpracowników i innych ludzi.
   Dlatego też jestem szczerze zbudowanym faktem, iż mimo tego, że wiele energii związek zawodowy poświęca na negocjacje z pracodawcami, spory zbiorowe w interesie pracowników, do czego oczywiście jest powołany, znajduje się jeszcze wśród naszych działaczy dużo dobrej woli, aby angażować się w sprawy ważne społecznie, w sprawy osób, których życie nie jest idyllą, a którym można sprawić trochę radości.
   I tak rozumiem ideę zawodów organizowanych już po raz kolejny przez gliwicką fundację „Gramy Razem”. Zawodów dla wychowanków domów dziecka z całej Polski, którzy przez te kilka dni w roku mogą się poczuć jak profesjonalni zawodnicy.
Dzięki pomocy sponsorów i ludzi dobrej woli dwudniowy turniej organizowany jest na profesjonalnej hali w Gliwicach przy ulicy Jasnej. Mecze sędziują nasi eksportowi sędziowie futsalu z PZPN, a drużyny z Domów Dziecka goszczeni są w jednym z okolicznych hoteli. Za to zostawiają na boisku wiele wysiłku i zaangażowania, walcząc, jak przystało na prawdziwych sportowców o zwycięstwo i chwałę.
A na koniec czekają na nich nagrody indywidualne i drużynowe, ufundowane przez sponsorów, w tym również przez firmy z branży kolejowej.
Podczas ostatnich mistrzostw, również dzięki pomocy członków Rady Krajowej Sekcji Kolejarzy Henryka Grymela i Marii Sędek (PKP Intercity), jak również Grażyny Blicharz (PKP PLK S.A.), czy prezesa Jacka Zawadzkiego (Natura Tour) firmy kolejowe również miały swój wkład w sprawienie radości uczestnikom mistrzostw.
   W tegorocznych Mistrzostwach, które odbędą się w dniach 2-3 grudnia 2017 roku w Gliwicach, planowany jest udział 12 drużyn, około 120 wychowanków Domów Dziecka z różnych regionów Polski, a patronami oprócz Krajowej Sekcji Kolejarzy są m.in. Śląski Związek Piłki Nożnej, czy też Polski Komitet Olimpijski. Natomiast ambasadorem Mistrzostw po raz kolejny został Kamil Glik, reprezentant Polski w piłce nożnej i zawodnik Mistrza Francji AS Monaco.
Jedną z atrakcji turnieju jest tradycyjnie pokazowy mecz reprezentacji artystów polskich z drużyną przyjaciół Fundacji „Gramy Razem”. Jest to fajna okazja, aby zobaczyć na żywo znanych aktorów, dziennikarzy, jak również byłych piłkarzy i zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.
W zeszłym roku w meczu grali m.in. Radosław Majdan, Marcin Mroczek, Mariusz Kałamaga, Przemysław Cypryański oraz Jarosław Jakimowicz.
   Można żywić nadzieję, ze w tym roku również dzięki wsparciu Krajowej Sekcji Kolejarzy uda się zapewnić dzieciakom tym młodszym i starszym wielu wrażeń, emocji i dobrej zabawy.
Przemysław Noworzyń
fot. P. Noworzyń
Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.