"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Piątek, 14 sierpienia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
 
Obchody 15-lecia PKP CARGO S.A. w Katowicach
[ 0000-00-00 ]
   W PKP CARGO Południowym Zakładzie Spółki w Katowicach spotkali się pracownicy na kolejnym spotkaniu przy piwie. Tym razem nie była to tradycyjna Karczma Piwna, lecz Biesiada. Przybyli na nią pracownicy z całego terenu Zakładu - od Przemyśla, Nowego Sącza. Tarnowa, Krakowa aż po miasta ze Śląska.
   Witając zebranych pracowników, jak i zaproszonych gości, wśród których byli: prezes PKP CARGO S.A. - Maciej Libiszewski; członek zarządu - Zenon Kozendra; przedstawiciele spółek zależnych, sąsiadujących zakładów z Grupy PKP oraz kolejarze z Ukrainy, Słowacji i Czech - Dyrektor Zakładu Adam Banaszak podkreślił, że jest to okazja do świętowania, i to, do świętowania kilku okazji. Po pierwsze – 15-lecia PKP CARGO S.A.; po drugie - zbliżającego się Święta Kolejarzy; oraz po trzecie - wyrażenia uznania pracownikom wyróżnionym odznakami resortowymi i odznaczeniami państwowymi.
   Po przywitaniu dyrektor Zakładu, wraz ze swoimi zastępcami oraz członek zarządu PKP CARGO S.A. Zenon Kozendra, wręczyli wyróżnionym pracownikom Zakładu pamiątkowe odznaki z okazji „15-lecia PKP CARGO S.A.”.
Wśród wyróżnionych byli: Mariola Flaczyk, Tomasz Bajda, Adam Dynaś, Grzegorz Gunia, Ryszard Knap, Elżbieta Kryczek, Maciej Panasiewicz, Marek Pyczak, Mariusz Strycharski, Edward Wesołowski, Józef Bobiec, Błażej Gaweł, Wacław Górowski, Zenon Korczyński, Ryszard Stradomski, Bogusław Szustkiewicz, Henryk Tomik oraz Krzysztof Urbaniec.
   Następnie rozpoczęto zabawę, czyli roznoszenie piwa, które lało się do specjalnie przygotowanych kufli. Imprezę prowadzili artyści ze Śląska, a jako gość specjalny wystąpiła znana aktorka - Joanna Bartel.
   Śpiewanie pieśni biesiadnych rozpoczęto od ślubowania, podczas którego zebrani przyrzekli dobrze się bawić i śpiewać. Śpiew rozpoczęto od hymnu Zakładu Południowego CARGO.
Hymn ten ułożono w 2010 roku, następnie został on zmieniony w 2014 r. po kolejnych zmianach granic Zakładu i został uaktualniony w sierpni br. po kolejnej zmianie granic.
W tekście można znaleźć słowa o kolejarzach z wszystkich regionów, tj. o hanysach, lachach, krakowiakach i wschodnich kamratach.
Oczywiście opowiadanie dowcipów, śpiewanie piosenek biesiadnych było przerywane chwilami tańców.
   Impreza trwała w najlepsze, jednak wszyscy oczekiwali najważniejszego gościa - prezesa PKP CARGO S.A. Macieja Libiszewski, który pomimo swoich obowiązków związanych z wyjazdem zagranicznym, postanowił odwiedzić swoich pracowników z Południowego Zakładu Spółki w Katowicach.
Prezes pojawił się w trakcie przerwy, wszedł na salę witając stojących tam pracowników, a następnie przeszedł wzdłuż wszystkich stolików witając każdego biesiadnika. Trwało to kilkanaście minut, następnie przeprosił za spóźnienie, złożył wszystkim najlepsze życzenia z okazji 15-lecia firmy, oraz nadchodzącego Święta Kolejarzy, prosząc zebranych, aby przekazali te życzenia wszystkim pracownikom Zakładu. Na zakończenie życzył udanej zabawy, w której sam uczestniczył.
   Rozpoczynając swój występ pani Joanna Bartel zaśpiewała piosenkę, a następnie zaczęła bawić gości dowcipami, wspólnym śpiewaniem i tańcem.
   Spotkanie było udane, jednak dla niektórych musiało się skończyć przed czasem z uwagi na odległości - kolejarze z Żurawicy musieli wyjechać wcześniej, gdyż przed nimi było do pokonania kilkaset kilometrów.
Adam Dyląg
Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.