"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Piątek, 14 sierpienia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
 
Święto Kolejarza ‘2016
[ 0000-00-00 ]
   Podczas gali z okazji Święta Kolejarza, która odbyła się 21 listopada 2016 r. w hotelu „GRAND” w Częstochowie, wręczono odznaczenia państwowe i resortowe za szczególne wyróżnianie się w pracy zawodowej 146 pracownikom spółek kolejowych – członkom NSZZ „Solidarność”. Aktu dekoracji dokonał minister infrastruktury i budownictwa, Pan Andrzej Adamczyk.
   Na uroczystość przybyli m.in.: prezes zarządu PKP S.A. - Mirosław Pawłowski; prezes zarządu PKP PLK S.A. - Ireneusz Merchel, prezes zarządu - dyrektor generalny „Przewozy Regionalne” Sp. z o.o. - Krzysztof Mamiński, prezes zarządu PKP SKM w Trójmieście Sp. z o.o. - Maciej Lignowski, prezes zarządu PKP LHS Sp. z o.o. - Zbigniew Tracichleb, prezes zarządu „Natura Tour” Sp. z o.o. - Jacek Zawadzki; komendant główny Straży Ochrony Kolei - Józef Hałyk; członek zarządu PKP Intercity S.A. - Jarosław Oniszczuk; członek zarządu PKP CARGO S.A. - Zenon Kozendra; dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Częstochowie - Helmut Klabis oraz zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” - Bogdan Kubiak i przewodniczący Zarządu Regionu Częstochowskiego NSZZ „Solidarność” - Jacek Strączyński.
Organizatora uroczystości, Krajową Sekcję Kolejarzy NSZZ „Solidarność” - reprezentowali: przewodniczący - Henryk Grymel wraz z Prezydium Rady oraz szefowie sekcji zawodowych. Prowadzenie uroczystości powierzono Stanisławowi Kokotowi.
   - Święto Kolejarza, to dzień wyjątkowy. Jak co roku spotykamy się w gronie osób związanych z koleją, które sumienną pracą i rzetelnym wykonywaniem swoich obowiązków godnie pełnią powierzoną im służbę. Życzę wszystkim, abyście umacniali w sobie poczucie dumy z wykonywania zawodu kolejarza – powiedział podczas uroczystości minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.
Minister ponadto omówił aktualnie prowadzone w resorcie prace, których celem jest zmiana oblicza polskiej kolei - by stała się bardziej przyjazna pasażerom i środowisku, nowocześniejsza oraz bezpieczniejsza.
- Jednym z najważniejszych zadań Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa jest unowocześnienie kolejowych szlaków, taboru i systemów bezpiecznego ruchu kolejowego. Są to zadania długoterminowe, ale ich efekty są już widoczne dla środowiska zawodowego i użytkowników kolei – pasażerów i firm transportowych. To dzięki współpracy z Wami możliwy jest rozwój transportu kolejowego – zaznaczył minister. - Posiadając nowoczesną infrastrukturę możemy włączyć nasz kraj w europejską i światową sieć kolejową - dodał.
- Realizacja założonych celów jest możliwa tylko dzięki ciężkiej pracy całej branży kolejowej, dla której dobro klienta jest centralnym punktem podejmowanych wspólnie działań – podkreślił Andrzej Adamczyk.
- Ufam, że Wasz codzienny trud, sumienna praca, zaangażowanie w pokonywaniu wyzwań, będąc źródłem wspólnej satysfakcji, przyniosą efekt w postaci bezpiecznego, sprawnego i nowoczesnego systemu kolejowego – powiedział minister.
  Na zakończenie wszyscy uczestnicy zebrali się w sali biesiadnej na wspólną kolację, podczas której przygrywał zespół „Relaks”.
(Źródło: www.skk.org.pl; www.mib.gov.pl)
Fot. MIiB, SolkolArt
Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.