"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Piątek, 14 sierpienia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
 
Życzenia
[ 0000-00-00 ]
Niech Święta Katarzyna Aleksandryjska sprawi,
abyśmy byli znowu jedno,
czego Braci Kolejarskiej w Dniu Święta Patronalnego
życzy

RedakcjaZ okazji Dnia Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, Patronki Kolei,
składam wszystkim Kolejarzom, Producentom taboru i infrastruktury szynowej najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności
w pracy i życiu osobistym.
Życzę siły i wytrwałości w dążeniu do celu, optymizmu przy pokonywaniu codziennych trudności oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.
Mam nadzieję, że kolejne lata przyniosą ze sobą wiele oczekiwanych zmian, które przyczynią się do dalszego rozkwitu transportu kolejowego w Polsce.

W imieniu Pracowników i Kierownictwa
firmy Bombardier Transportation Polska
Janusz Kućmin,
Generalny Przedstawiciel na PolskęDrodzy Kolejarze,
Z okazji Święta Kolejarza pragniemy przekazać serdeczne pozdrowienia wszystkim Pracownikom i Sympatykom kolei. Gorące słowa uznania kierujemy zwłaszcza do Pracowników Grupy PKP CARGO, wyrażając podziękowanie za Wasze zaangażowanie i codzienną, rzetelną pracę, której efektem jest silna pozycja naszej firmy na konkurencyjnym rynku kolejowym.
Niech ten dzień Świętej Katarzyny będzie okazją do złożenia najlepszych życzeń wszystkim Kolejarzom i ich Rodzinom, a także Seniorom, Emerytom i Rencistom. Niech dopisuje Wam zdrowie, otacza ludzka życzliwość i spełniają się Wasze marzenia. Wszystkim Wam życzymy, aby wykonywany zawód był powodem do dumy i byście dzięki pracy na kolei mogli realizować swoje życiowe i zawodowe plany.

W imieniu Zarządu

Maciej Libiszewski
Prezes Zarządu
PKP CARGO S.A.Z okazji Święta Kolejarza wszystkim pracownikom branży kolejowej pragniemy złożyć serdeczne życzenia i podziękować za codzienny trud, zaangażowanie i troskę o pasażerów, bezpieczne i komfortowe podróże, za szacunek dla tradycji oraz wierność kolejarskiemu etosowi, opartemu na fundamentach wiary i wartości patriotycznych.
Nie zapominamy także o emerytowanych pracownikach, którzy przez długie lata wnosili swój wkład w rozwój Polskiej Kolei oraz o Rodzinach Kolejarzy, których wsparcie w trudnej, odpowiedzialnej służbie jest tak cenne.
Ten szczególny dzień, choć wielu z Państwa spędzi go w pracy, to czas uroczystości, spotkań w koleżeńskim gronie, wspomnień i podsumowań.
Jest także okazją, by docenić zasługi i cieszyć się osiągnięciami,
na które ciężko pracujemy przez cały rok.
Niech więc nasza Patronka św. Katarzyna Aleksandryjska
sprzyja wszelkim planom i zadaniom, które wykonujemy,
aby praca na kolei każdego dnia przynosiła sukcesy, satysfakcję
i powody do dumy.

Zarząd PKP Intercity S.A.Z okazji Święta Kolejarzy składam wszystkim pracownikom
spółek Grupy PKP, a także emerytom i rencistom kolejowym
oraz ich rodzinom najserdeczniejsze życzenia.
Czynnym pracownikom życzę solidarności zawodowej, pogody ducha i
wiary, że polska kolej będzie ich godnym miejscem pracy.

Piotr Król, poseł RPMoi Drodzy Kolejarze!
Niech odwaga w dążeniu do świętości za przykładem naszej Patronki Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej wyzwala duchowe energie, które staną się wielkim bogactwem Ojczyzny i polskiej kolei.
Uczyńmy wszystko, aby realizować testament Świętego Jana Pawła II:
„Kolejarze! Nie dajcie się dzielić. Bądźcie zjednoczeni”.
Wiadomo, jak wielkie znaczenie dla rozwoju każdego kraju ma sprawne działanie transportu.
Życzę, aby moc duchowego zjednoczenia z Bogiem i drugim człowiekiem w wierze i miłości oraz odważne myślenie sprawiło, że Polskie Koleje będą sprawnie funkcjonowały i nie utracą swej tożsamości dla dobra kraju, w służbie społeczeństwu i człowiekowi.
Naszą kapłańską modlitwą i pasterską posługą ogarniamy wszystkie pokolenia wielkiej rodziny kolejarskiej, prosząc o zdrowie dla emerytów i rencistów, twórcze siły dla pracujących, łaskę miłości i zgody w rodzinach.
Z darem modlitwy i kapłańskim błogosławieństwem

Krajowy Duszpasterz Kolejarzy
Szanowni Państwo!

Święto Kolejarza należy do najważniejszych Uroczystych Dni, obchodzonych przez środowiska zawodowe, związane z infrastrukturą transportową kraju.

Ten świąteczny dzień łączy kolejarzy wykonujących swoją służbę na wszystkich stanowiskach kolejarskich w całej Polsce.
To dzień szczególnie uroczysty także dla mnie, gdyż mogę podziękować Państwu za kolejny rok niełatwej pracy, bez której nie można sobie wyobrazić rozwoju infrastruktury, transportu pasażerów i towarów.

Dzięki Państwa trosce i zaangażowaniu pasażerowie kolei docierają bezpiecznie do swoich rodzin i miejsc docelowych.
Jednym z najważniejszych zadań resortu, którym kieruję jest unowocześnienie kolejowych szlaków, taboru i systemów bezpiecznego ruchu kolejowego. Są to zadania długoterminowe, ale ich efekty są już widoczne dla środowiska zawodowego i użytkowników kolei –
pasażerów i firm transportowych.

Posiadając nowoczesną infrastrukturę włączamy nasz kraj w europejską i światową sieć kolejową. Przed nami wiele wyzwań technicznych i organizacyjnych. Realizując te cele nie zapominamy, jak ważny jest człowiek w kolejarskim mundurze, który odpowiada na te wyzwania codzienną, rzetelną pracą - tak, jak dotychczas. Mimo wielu wyzwań, jakie przed nami stoją, nie zawodzicie Państwo w swojej kolejarskiej służbie.

Wszystkim Państwu, związanym z polskim kolejnictwem, życzę zadowolenia z pracy, szczęścia wśród najbliższych, spełnienia planów i marzeń, a także dużo zdrowia.

Łączę wyrazy głębokiego szacunku

MINISTER
INFRASTRUKTURY I BUDOWNICTWA

Andrzej Adamczyk
Szanowni Państwo,
tegoroczne Święto Kolejarza ma szczególne znaczenie. Przypada w roku, w którym świętujemy 90-lecie Polskich Kolei Państwowych.
Pragnę podziękować Wszystkim, którzy przez te lata budowali polską kolej. Wielu z nich już nie ma wśród nas, ale nadal czerpiemy z ich wiedzy i doświadczenia i pamiętamy, z jakim zaangażowaniem oraz oddaniem pracowali na rzecz rozwoju polskiego kolejnictwa.

25 listopada, to dzień wszystkich kolejarzy: obecnych i byłych pracowników PKP, Przewozów Regionalnych, kolejowych spółek samorządowych, a także przedstawicieli środowisk naukowych związanych z branżą kolejową
oraz miłośników kolei.
Kolej powinna łączyć i jednoczyć. Sztuczne podziały i konflikty interesów, z jakimi często mieliśmy do czynienia w minionych latach, spowalniały rozwój i osłabiały naszą pozycję względem innych gałęzi transportu.
Dlatego właśnie pragnę zadeklarować, że dla obecnego Zarządu PKP S.A. dialog i przywrócenie spokoju społecznego są absolutnymi priorytetami. Właśnie od tego zaczęliśmy rok temu naszą pracę.

Organizacja przewozów podczas Światowych Dni Młodzieży, która przełożyła się na sukces organizacyjny naszego kraju, pokazała, że ścisła współpraca poszczególnych spółek kolejowych przynosi efekty. Udowodniliśmy, że kolejarz, to nie zawód, jak wiele innych - to służba. Docenili to nasi pasażerowie. Jestem przekonany, że dzięki takiemu właśnie podejściu do naszej pracy oraz intensyfikacji realizowanego programu inwestycyjnego: w linie, tabor i dworce sprawimy, że polska kolej będzie synonimem kolei na miarę XXI wieku.
Właśnie tego Wszystkim Państwu, z okazji Święta Kolejarza,
z całego serca życzę.

w imieniu Zarządu PKP S.A.

Mirosław Pawłowski
Prezes Zarządu PKP S.A.Szanowni Państwo,

wytrwałość, kreatywność oraz zaangażowanie Kolejarzy zmienia kolej i sprzyja rozwojowi nowoczesnej Polski.
Z okazji Święta Kolejarza, obchodzonego w dniu naszej patronki świętej Katarzyny Aleksandryjskiej,
pracownikom PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
oraz wszystkim związanym z branżą kolejową
życzę wielu sukcesów w pracy zawodowej oraz dużo zdrowia i pomyślności w życiu osobistym.

W imieniu Zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Ireneusz Merchel25 listopada – Dzień Kolejarza - przypomina nam, że pracownicy państwowych, samorządowych i prywatnych przewoźników kolejowych mają ten sam cel - zapewnienie klientom nowoczesnego, bezpiecznego i wygodnego środka transportu.
W dniu naszej patronki - Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej – wszystkim pracownikom branży kolejowej składam wyrazy wdzięczności za profesjonalizm, dzięki któremu wspólnie budujemy wizerunek polskich kolei i przyczyniamy się do zadowolenia naszych pasażerów.
Szczególne życzenia składam wszystkim pracownikom Przewozów Regionalnych. Dzięki Państwa sumiennej pracy nasza Spółka dynamicznie się rozwija. Stabilna sytuacja finansowa i modernizacja taboru to nasze wspólne sukcesy.

Krzysztof MamińskiW imieniu Krajowej Sekcji Kolejarzy NSZZ „Solidarność” oraz swoim własnym życzę wszystkim kolejarzom, rencistom, emerytom oraz ich rodzinom, aby Święta Katarzyna Aleksandryjska, Nasza Patronka, nieustająco orędowała za nami u Najwyższego.

Przewodniczący
Rady KSK NSZZ „Solidarność”
Henryk GrymelSzanowni Państwo,

nasze coroczne święto - Dzień Kolejarza - jest okazją do podziękowania Państwu za wytężony trud i wysiłek, za dobrą pracę realizowaną w obszarach działalności Spółki PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście.
Życzymy wszystkim Kolejarzom, aby praca zawodowa była dla Państwa
źródłem nieustającej satysfakcji, a wykonywanie zawodu
powodem do dumy.
Życzymy samych sukcesów dla Państwa i Państwa najbliższych.

Prezes Zarządu
PKP Szybka Kolej Miejska
w Trójmieście Sp. z o.o.


Maciej Lignowski
 Członek Zarządu
Dyrektor ds. Przewozów
PKP Szybka Kolej Miejska
w  Trójmieście Sp. z o.o.

Bartłomiej Buczek
Szanowni Państwo, Drodzy Kolejarze,
z okazji Święta Kolejarza wszystkim pełniącym służbę na kolei składam serdeczne życzenia satysfakcji w pracy zawodowej, coraz lepszych warunków pracy oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.
Życzenia kieruję również do Państwa rodzin, emerytów branży kolejowej oraz sympatyków kolejnictwa.
Gratuluję osobom uhonorowanym odznaczeniami państwowymi i resortowymi.
Życzę Państwu bezpiecznej służby na kolei, zrealizowania zamierzeń w życiu zawodowym oraz życzliwości ze strony wszystkich
korzystających z usług kolei.

Ignacy Góra
p.o. Prezes
Urzędu Transportu Kolejowego
Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.