"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Czwartek, 24 wrzesienia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor
 
Konkurs z wiedzy o transporcie kolejowym
[ 0000-00-00 ]
Mając na celu zwiększenie zainteresowania tematyką kolejnictwa, a także realizując swoje cele statutowe, tj. działanie na rzecz nauki, edukacji i szkolnictwa wyższego, Fundacja Grupy PKP wspiera Katedrę Transportu Szynowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w prowadzeniu I Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Transporcie Kolejowym.
Realizowany w II etapach konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zainteresowanych kolejnictwem, widzących swoją przyszłość w branży kolejarskiej, a zwłaszcza szkolonych w zawodach, takich jak: technik transportu kolejowego, technik dróg i mostów kolejowych, technik elektroenergetyk transportu szynowego oraz technik automatyk sterowania ruchem kolejowym.
Zainteresowani, w pierwszym etapie konkursu, mają za zadanie przygotować pracę w wybranej przez siebie kategorii:
•    Projekt znaczka pocztowego;
•    Fotografia;
•    Projekt talerza dekoracyjnego.
Przy ocenie prac będzie brane pod uwagę nowatorskie ujęcie tematu, estetyka i wygląd wizualny pracy, oryginalność szaty graficznej, przejrzystość oraz zrozumiały język przekazu.
Autorzy najlepszych prac, wybrani przez swoją macierzystą szkołę, przejdą do etapu drugiego, który odbędzie się 15 listopada 2016 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
Zadaniem uczestników będzie rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru, złożonego z 25 pytań zamkniętych.
Nagrodą dla zwycięzcy konkursu będzie Złoty Indeks na studia inżynierskie, uprawniający do podjęcia studiów na kierunku Transport w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Osoby, które zajęły II i III miejsce mają zagwarantowany staż lub praktykę w branży kolejowej.
(Fundacja Grupy PKP)
Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.