"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Wtorek, 28 wrzesienia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Marek, Wacław
 
XX Spartakiada w Stróżach pod patronatem Prezydenta RP
[ 0000-00-00 ]
   Po raz dwudziesty w Stróżach spotkali się uczestnicy Zintegrowanej Spartakiady dla dzieci i młodzieży organizowanej przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.
Patronat honorowy na Spartakiadą objął prezydent RP pan Andrzej Duda.
   Spartakiadę rozpoczęła Msza Święta w kościele parafialnym, którą odprawił proboszcz ks. Stanisław Betlej. W Mszy Świętej uczestniczyła orkiestra wojskowa i kompania honorowa Straży Granicznej, zawodnicy oraz zaproszeni goście, między innymi Adam Kwiatkowski - Sekretarz Stanu – Szef Gabinetu Prezydenta RP; pani Anna Maria Anders - sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik prezesa Rady Ministrów do spraw dialogu międzynarodowego, senator RP; Jan Hamerski i Stanisław Kogut - senatorowie RP oraz posłowie i przedstawiciele regionu.
Byli także prezes PKP SA Mirosław Pawłowski, oraz przedstawiciele spółek grupy PKP SA i zakładów kolejowych.
   Po mszy wszyscy udali się na stadion sportowy „Kolejarz”. Podczas przemarszu można było oglądać akrobacje wykonywane samolotem z czasów II wojny Światowej.
Na stadionie wszystkich przybyłych przywitał Senator Stanisław Kogut i życzył udanej rywalizacji. Oficjalnie otwarli spartakiadę Adam Kwiatkowski i Anna Maria Anders.
Wśród gości można było zobaczyć również sportowców. Był tam m.in. Tomasz Kowal, pseudonim „Góral”, polski strongman.
   Gdy zawodnicy z poszczególnych WTZ rywalizowali w różnych kategoriach, oficjalni goście udali się pod budynek dla osób ze stwardnieniem rozsianym, gdzie odsłonięto pomnik św. Jana Pawła II.
Następnie goście zwiedzili ośrodek, hospicjum, stajnię z końmi do hipoterapii i gospodarstwa pomocnicze, w których na co dzień pracują osoby niepełnosprawne.
Odbył się również Konkurs artystyczny o tematyce „Światowe Dni Młodzieży w roku Miłosierdzia Bożego”, gdzie zaprezentowano prace WZT.
Swoje umiejętności zaprezentowała również jednostka specjalna Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Jej popisy wprawiały w zachwyt uczestników Spartakiady i widzów.
   Na zakończenie Spartakiady, przed wręczeniem medali i nagród, swój koncert patriotyczny zaprezentowała Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza.
Pomimo iż w trakcie Spartakiady nad stadionem pojawił się rzęsisty deszcz, wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni i szczęśliwi.
Adam Dyląg
Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.