"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Wtorek, 28 wrzesienia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Marek, Wacław
 
I Mistrzostwa Polski „Solidarności” Kolejowej w Wyścigach Drezyn Ręcznych
[ 0000-00-00 ]
   18 czerwca 2016 r., na terenie bocznicy kolejowej Pfleiderer Prospan SA w Wieruszowie, odbyły się I Mistrzostwa Polski Kolejowej „Solidarności”.
W zawodach uczestniczyło ponad 200 osób. Przyjechało wielu kolejarzy między innymi z Białegostoku, Poznania, Wrocławia, Warszawy, Krakowa. Był obecny również przewodniczący Krajowej Sekcji Kolejarzy NSZZ „Solidarność” Henryk Grymel oraz członkowie Prezydium Rady Sekcji.

Drezyny
- Tego typu drezyna ręczna na czas Mistrzostw jest wyciągnięta z lamusa. W 171-letniej historii kolei na ziemiach Polski te drezyny już dawno temu odeszły w niepamięć. Na początku jej stosowania pracownicy torowi przemieszczali się na niewielkich odległościach w celu remontowania torów. Ja pracuję na kolei już 30 lat i nie pamiętam, by ktoś tego typu pojazdów używał do podobnych zadań. One zostały do sportowej rywalizacji. Cała rywalizacja oparta jest głównie na dobrej zabawie, która przebiega w radosnych nastrojach i niewątpliwie sprzyja integracji - powiedział organizator zawodów Zdzisław Jasiński.

Wyniki
W kat. Open. wystartowało 19 drużyn. Na podium znaleźli się:
  • PKP Energetyka - reprezentowana przez Zakład Łódzki
  • „Olechowiany” - reprezentowane przez ZLK Łódź
  • „Łysi” - ZLK Wrocław.
  • W kat Pań - wystartowało 6 drużyn.
  • „Pszczółki” - reprezentowane przez PKP SA (kapitan obsady Barbara Miszczuk)
  • „Iskierki” - ZLK Łódź
  • „Ostrowianki”  ZLK Ostrów Wlkp.

Podziękowanie

Zdzisław Jasiński, Sekretarz Rady SZIK NSZZ „Solidarność” - pomysłodawca i organizator imprezy, dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przy organizacji Mistrzostw i nadania imprezie rangi ogólnokrajowej.
Podziękowania Opatrzności za piękną pogodę; za pomoc w organizacji Burmistrzowi Wieruszowa panu Rafałowi Przybyłowi; za udostępnienie Bocznicy Panu Krzysztofowi Górnemu z Firmy Pfleiderer Jura Polska SA;
Sponsorom: Jarosławowi Kołodziejczykowi, wiceprezesowi PKP SA, Pani dyrektor Edycie Sobolewskiej-Socha z Firmy „Natura Tour”, Firmie STBU, „CS Szkolenie i Doradztwo”, PKP Energetyka, PKP Polskie Linie Kolejowe SA, Sekcji Zawodowej Infrastruktury Kolejowej NSZZ „Solidarność” - Staszkowi Kokotowi, Wieśkowi Pełce, Krajowej Sekcji Kolejarzy NSZZ „Solidarność” - Heńkowi Grymlowi, Firmie Tartak Tyble Zygmuntowi Chałupce, GOSIT Wieruszów, Wieruszowski Dom Kultury, „Solidarność” ZLK Łódź Zdzisław Kobus, „Solidarność” ZLK Ostrów Wlkp. - Roman Zybała, Zarząd Regionu Wielkopolska Płd. NSZZ „Solidarność” Kalisz - Przewodniczącemu Jarosławiowi Wilner;
Patron Medialny TVP 3 Łódź; lokalnym mediom: „Gazeta łącznik”, portal internetowy Tugazeta pl., Ilustrowany Tygodnik Powiatowy, portal powiatowy.pl, Biuletynowi „Solidarność” w PLK – Markowi Moczulskiemu, Dwutygodnikowi „Wolna Droga” - Olkowi Wiśniewskiemu.
Dziękujemy za współpracę Stanisławowi Konarskiemu - „Stasiu Pomaga” wraz z kolegami sędziami mistrzostw: Adamowi Czapajowi, Krzysztofowi Żurawce, Rafałowi Chrobotowi za przeprowadzenie zawodów, za Kolejowego Fiata 126p na szynach i pozostałe pojazdy.
Dziękuję obsłudze kuchni i grilla: Eli Jankiewicz, Joli Goli, Barbarze Nowickiej, Beacie Lebek, Krzysiowi Szeplikowi, Romkowi Łojkowi, Piotrowi Lebek za dodanie serca do przygotowania pysznych potraw.
Wszystkim za wszystko wielkie „Dzięki!”. Dziękuję wszystkim za miłe słowa skierowane pod moim adresem oraz wszelkie wyrazy sympatii i uznania.
(aw)
fot.E.Tomaszek
Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.