"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Wtorek, 28 wrzesienia 2021 r.
Imieniny obchodzą: Marek, Wacław
 
W Europie o imigranckiej inwazji na transport
[ 0000-00-00 ]
Jak zapowiadaliśmy w poprzednim numerze „Wolnej Drogi”, w dniu 14 kwietnia, podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego, odbyła się debata na temat skutków kryzysu emigracyjnego dla sektora transportowego Unii Europejskiej.
Inicjatorem debaty był polski europoseł z PiS, Kosma Złotowski, który miał podczas tejże debaty ważne wystąpienie w imieniu Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.
W naszej relacji skupiamy się właśnie na tym wystąpieniu, bo wydaje się nam, że to ważny głos Polski w sprawie imigrantów i problemów transportowych Europy.

Kosma Złotowski zaznaczył w swoim wystąpieniu, że skutki kryzysu imigracyjnego odczuwają w największym stopniu przedsiębiorcy i pracownicy sektora transportu, którzy oprócz strat finansowych, ryzykują zdrowie i życie wobec braku zdecydowanych działań ze strony instytucji europejskich.
- W ostatnich miesiącach otrzymałem mnóstwo sygnałów od właścicieli firm transportowych i kierowców samochodów ciężarowych z województwa kujawsko-pomorskiego, którzy opisywali warunki pracy w okolicach Calais. Ataki na samochody w trakcie jazdy, kradzieże, próby wtargnięcia do naczep w celu nielegalnego przekraczania granicy Zjednoczonego Królestwa - to codzienność kierowców samochodów ciężarowych nie tylko z mojej rodzinnej Bydgoszczy, ale z całej Polski, która od wielu lat jest kluczowym graczem na rynku przewozów drogowych w Unii Europejskiej - podkreślił europoseł PiS.
Złotowski zwrócił uwagę, że największe straty ponoszą kierowcy samochodów ciężarowych i właściciele firm przewozowych. - Oglądając obrazy z dróg dojazdowych do portu w Calais i widząc kierowców samochodów ciężarowych obrzucanych kamieniami, nie można ignorować faktu, że ataków tych dokonują nielegalni imigranci - zaznaczył Kosma Złotowski.
Europoseł PiS podkreślił, że zagrożenia, jakie dla sprawnego funkcjonowania transportu w UE niesie kryzys imigracyjny, mogą oprócz strat finansowych prowadzić do poważnych wypadków komunikacyjnych.
Mówił: - Czy konkretne działania zostaną podjęte dopiero, kiedy oprócz informacji o stratach finansowych, na pierwszych stronach gazet pojawią się pojawią się zdjęcia ofiary wypadków komunikacyjnych spowodowanych brakiem należytej kontroli nad przemieszczaniem się fal nielegalnych imigrantów po Europie?
Europoseł PiS ostrzegł, że brak kontroli nad zewnętrznymi granicami Unii Europejskiej, to problem, który trzeba rozwiązać w pierwszej kolejności. - Jeśli nasze zewnętrzne granice nie będą szczelne, żadne doraźne rozwiązania nie pomogą, a strefa Schengen po prostu przestanie istnieć. Koszty gospodarcze takiego scenariusza, nie tylko dla mojego kraju, byłyby ogromne - zakończył swoje wystąpienie europoseł PiS.
Nie musimy oczywiście przypominać Czytelników „Wolnej Drogi”, że problemy poruszone przez Złotowskiego żywo dotyczą także kolei i miejsc pracy na kolei. Dalsza bierność Komisji Europejskiej i Unii Europejskiej może się zakończyć katastrofą transportu europejskiego.
Szkoda, że w tej sprawie bierna jest komisarz Elżbieta Bieńkowska, zajmująca się między innymi sprawami infrastruktury i transportem. Obie te kluczowe dla Europy dziedziny życia społecznego i gospodarczego są zagrożone.

A przyznajmy, trudno sobie wyobrazić Europę ze źle lub wadliwie funkcjonującym transportem, bowiem, co by się nie mówiło, Europa wolnego handlu, wolnego przepływu ludzi, to Europa stojąca na transporcie.
Krzysztof Derdowski
Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.