"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Wtorek, 26 wrzesienia 2023 r.
Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian
 
Minister Adamczyk w PKP CARGO w Krakowie
[ 0000-00-00 ]
- Przybywam tutaj nie jako minister, ale przede wszystkim w ramach obowiązków posła z tego okręgu, by podziękować za oddane na mnie głosy w czasie ostatnich wyborów, co m.in. wpłynęło na sukces całej naszej formacji politycznej – zapewniał Andrzej Adamczyk, minister Infrastruktury i Budownictwa, odwiedzając 29 lutego 2016 r. pracowników Centrali PKP CARGO SA w Krakowie.

   Jednak od jego funkcji ministerialnej nie udało się uciec, gdyż pracownicy chcieli podziękować ministrowie za zmianę na stanowisku prezesa Zarządu Spółki i mianowanie pełniącym obowiązki prezesa Macieja Libiszewskiego, który dosłownie w ostatnich dniach minionego roku odwołał decyzję o przeniesieniu wszystkich pracowników Centrali z Krakowa do Katowic.
– Z jednej strony wyrażam współczucie wszystkim tym, którzy perspektywę tych przenosin traktowali, jako osobisty dramat, bo oznaczały one utratę zatrudnienia. Zdaję sobie sprawę, że niepewność losu w ostatnich tygodniach roku była szczególnie dotkliwa. Ale podziękowania należą się przede wszystkim waszym działaczom związkowym, którzy dostarczali mi wszelkich materiałów pozwalając walczyć o powstrzymanie tej decyzji w Komisji Sejmowej jeszcze w trakcie poprzedniej kadencji sejmowej – mówił minister Adamczyk.
   Obecni na spotkaniu związkowcy z NSZZ „Solidarność” nie tyle chcieli słuchać podziękowań, co mieli do ministra nowe postulaty.
– Chodzi nam o to, by w ramach nadzoru właścicielskiego nad Spółką umocnić w niej pozycję Krakowa i stworzyć tu ośrodek szkolenia z prawdziwego zdarzenia, z symulatorami jazdy, które od przyszłego roku i tak muszą obowiązkowo gdzieś funkcjonować – mówił Henryk Sikora, przewodniczący Regionalnej Sekcji Kolejarzy NSZZ „Solidarność”. – Tym bardziej, że tuż za tym budynkiem są zabudowania będące własnością Spółki, wystarczy je tylko odpowiednio zaadaptować, ale nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów zakupu, czy wynajmu.
   Krzysztof Cieślak, wiceprzewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”, wręczył ministrowi Adamczykowi list z podziękowaniami za skuteczną obronę interesów załogi z Krakowa oraz obronę miejsc pracy w Małopolsce oraz pamiątkowy model elektrowozu w barwach PKP CARGO SA.
O wadze wdzięczności krakowskich pracowników Centrali za pozostawienie ich miejsc pracy pod Wawelem, świadczą nie tylko podziękowania dla posła i ministra Andrzeja Adamczyka, ale także cykl dziękczynnych mszy św., jakie niebawem zostaną odprawione w duszpasterstwie krakowskich kolejarzy, przy parafii św. Floriana w Krakowie. - Osobne podziękowania należą się też nowemu prezesowi Spółki, panu Maciejowi Libiszewskiemu – mówi Krzysztof Cieślak.
Adam Zyzman
Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.