"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Piątek, 19 kwietnia 2024 r.
Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon
 
O kolei na konwencji PiS. Panel ekspercki.
[ 0000-00-00 ]

Jednym z panelistów, który zabrał głos był redaktor naczelny dwutygodnika "Wolna Droga" Mirosław Lisowski. Także on zwrócił uwagę na konieczność stworzenia wspólnego biletu, który zdjąłby z podróżnych wątpliwą przyjemność śledzenia zmieniających się z roku na rok przewoźników pasażerskich. Lisowski postulował również konieczność budowy węzłów przesiadkowych, które powinny powstawać we współpracy z lokalnym samorządem. Lisowski jest przeciwny wygaszaniu i zamykaniu dworców kolejowych, jak dzieje się obecnie. Absurdem jest według niego remontowanie dworców, a następnie zamykanie na nich kas biletowych. Redaktor naczelny "Wolnej Drogi" zwraca również uwagę, że konduktorzy powinni otrzymywać prowizję od sprzedanych biletów. Kończąc Lisowski dodał, że Skarb Państwa powinien finansować deficytowy z założenia ruch regionalny.

(Źródło: naKolei.pl; Fot. Piotr Król)
Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.