"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Piątek, 19 kwietnia 2024 r.
Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon
 
29 czerwca 2015 r. Strajk generalny w Przewozach Regionalnych
[ 0000-00-00 ]
Koleżanki i Koledzy! Kolejarze!

   Każdy z nas boi się o swoją przyszłość, o możliwość utrzymania rodziny, ale nadszedł czas, kiedy przez celowe działania większości Marszałków przy bierności rządu wszyscy tak, jak kiedyś pracownicy Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych, a obecnie Oddziałów Dolnośląskiego, Łódzkiego i Małopolskiego stracimy miejsca pracy.
Musimy skutecznie przeciwstawić się zagrożeniom i dać ostateczny odpór haniebnym próbom likwidacji największego przewoźnika pasażerskiego w Polsce.
   Rząd, jako autor ustawy o usamorządowieniu PR i Marszałkowie województw nie udźwignęli ciężaru odpowiedzialności za Przewozy Regionalne. Niektórzy z nich z premedytacją prowadzą destrukcyjne działania wobec naszej firmy.
Realizowane wcześniej przez spółkę PR zadania obecnie przejmowane są przez nowotworzone spółki marszałkowskie, a pracownicy PR tracą pracę.
Pociągów jest coraz mniej, ludzie nie mają czym dojeżdżać do pracy i szkoły, w zamian tworzone są struktury nowych spółek z kosztownymi zarządami i radami nadzorczymi.
Proces usamorządowienia kolejowych przewozów regionalnych okazał się fatalny w skutkach – w ciągu ostatnich 6 lat Polska Kolej straciła aż 24 mln pasażerów.
   Dotychczasowe działania rządu i niektórych marszałków prowadzą największego polskiego przewoźnika pasażerskiego do katastrofy. Mocno zaawansowana (po drugim czytaniu) jest za to nowelizacja Ustawy umożliwiającej upadłość spółek kolejowych, m.in. Spółki Przewozy Regionalne.
   O naprawę systemu kolejowych przewozów regionalnych występowaliśmy wielokrotnie do najwyższych władz w kraju. Kierowaliśmy pisma do premierów – Donalda Tuska i Ewy Kopacz.
Apelowaliśmy do wszystkich kolejnych ministrów infrastruktury - począwszy od Cezarego Grabarczyka, Sławomira Nowaka, Elżbiety Bieńkowskiej, na Marii Wasiak skończywszy.
Interweniowaliśmy na Sejmowej Komisji Infrastruktury, organizowaliśmy marsze i wiece, informowaliśmy media, a także przeprowadziliśmy ważne i wiążące referendum strajkowe.
Na prośbę wicepremier Bieńkowskiej pod koniec 2013 roku zawiesiliśmy strajk w naszej firmie.
Zamiast obiecanej naprawy systemu doprowadzono naszą spółkę na skraj upadłości.
Miarka się przebrała!

Koleżanki i Koledzy!
Wyczerpaliśmy wszelkie możliwe formy nacisku na decydentów, za wyjątkiem jednego - strajku! Nie możemy dopuścić do utraty naszych miejsc pracy!


Nie poddawajmy się bez walki i wszyscy razem przystąpmy do strajku w dniu 29 czerwca 2015 r. od godz. 0.01.

Wzywamy też całe środowisko kolejowe do podjęcia działań solidarnościowych ze strajkującymi pracownikami Przewozów Regionalnych walczącymi o utrzymanie miejsc pracy i przywrócenie połączeń kolejowych przyjaznych dla pasażerów.

Komitet Strajkowy Kolejarzy
Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.