"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Piątek, 19 kwietnia 2024 r.
Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon
 
35 lat NSZZ „Solidarność” na szczytach Tatr
[ 0000-00-00 ]
Już w kwietniu 2015 r. dwudziestoosobowa grupa kolejarzy z Regionalnej Sekcji Kolejarzy NSZZ „Solidarność” przy Regionie Małopolskim uczciła 35-lecie naszego związku przez zrealizowanie pomysłu - stanąć na jednym ze szczytów polskiej części Tatr.
Na zdjęciu widać zaśnieżone szczyty Wysokich Tatr, Koprowy Wierch, Świnicę, Kościelec w grani bocznej, Kozi Wierch i Granaty.
W ten niekonwencjonalny sposób tegoroczny jubileusz został zainaugurowany w Małopolsce. Zdobywanie szczytów, to przywilej nielicznych, można by stwierdzić, że wybitnych. To cecha „Solidarności”, podkreślenie wielkiej roli i znaczenia NSZZ „Solidarność”, nie tylko w kontekście historycznym, ale przede wszystkim w dzisiejszej Polsce.
Góry, poprzez trud i wysiłek oraz dążenie razem do wspólnego celu, skłaniają do współpracy, lepszego zrozumienia, jednoczą, tak jak robi to NSZZ „Solidarność”. Dla dobra członków naszego związku, w interesie pracowników, zwykłych ludzi…
Henryk Sikora
Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.