"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Piątek, 19 kwietnia 2024 r.
Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon
 
O udział w II turze wyborów prezydenckich
[ 0000-00-00 ]

Sekcja Krajowa Kolejarzy NSZZ "Solidarność” apeluje do przewodniczących i działaczy wszystkich organizacji zakładowych i międzyzakładowych o rozpropagowanie wśród członków związku Umowy Programowej spisanej pomiędzy Komisją Krajową NSZZ "Solidarność" a Panem Andrzejem Dudą kandydatem na prezydenta RP.  

Każdy z nas widzi jak bezwzględną walkę z NSZZ "Solidarność" prowadzą ludzie zarządzający spółkami kolejowymi, wyprzedawany jest majątek kolejowy, do spółek doradczych i kancelarii prawnych za pomocą zleceń transferowane są olbrzymie środki finansowe, likwidowane są tysiące miejsc pracy, zwalniani są działacze związkowi i przewodniczący organizacji zakładowych, którzy ośmielają sie krytykować obecną władzę.

Każdy z nas może w sposób skuteczny powiedzieć dość ludziom, którzy obecnie zarządzają koleją i przyczynić się do tego by 24 maja 2015 wygrał ten kandydat, który gwarantuje, że w spółkach kolejowych będą przestrzegane prawa pracownicze i który zatrzyma grabież i wyprzedaż polskiej kolei.

To my działacze związkowi musimy dotrzeć do naszych członków i przekonać ich do tego by poszli na wybory i oddali swój głos na tego kandydata, który współpracuje z NSZZ "Solidarność”, a tym samym by zagłosowali za ochroną swoich miejsc pracy i wyrazili sprzeciw obecnej polityce.

Prosimy organizacje zakładowe i międzyzakładowe NSZZ "Solidarność" działające w strukturze Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ "Solidarność" o informację zwrotną o przyjętych przez daną organizację sposobach propagowania Umowy Programowej. Wskazujemy, że najskuteczniejszą formą są spotkania bezpośrednie z pracownikami a następnie akcja ulotkowa. W razie potrzeby i na wniosek organizacji zakładowej Sekcja Krajowa Kolejarzy udzieli stosownego wsparcia.

Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.