"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Piątek, 19 kwietnia 2024 r.
Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon
 
Oświadczenie Związków Zawodowych TK Telekom
[ 2015-04-16 ]
Oświadczenie

W związku z głoszonymi przez Zarząd Spółki TK Telekom tezami dotyczącymi procesu prywatyzacji Spółki i zabezpieczenia interesów pracowników, Związki Zawodowe funkcjonujące w TK Telekom oświadczają:
  1. Przekazywane przez Zarząd spółki TK Telekom informacje dotyczące braku podstaw prawnych do istnienia sporu zbiorowego wszczętego w dniu 21 stycznia 2015 roku są nieprawdziwe. Wskazanie mediatora z listy przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej potwierdza słuszność dotychczasowych działań organizacji związkowych. W dniu 15.04.2015 roku odbyło się spotkanie z wyznaczonym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej mediatorem do przeprowadzenia mediacji w sporze zbiorowym pomiędzy Zarządem TK Telekom a Związkami Zawodowymi.
  2. Związki Zawodowe prowadziły i prowadzą negocjacje nad Paktem Gwarancji Pracowniczych w imieniu wszystkich Pracowników TK Telekom, mając do tego stosowny tytuł prawny. Przekaz informacji do Pracowników i w przestrzeń medialną o procentowym wskaźniku tzw. uzwiązkowienia nie zmienia tej sytuacji i jest z założenia próbą skonfliktowania Pracowników firmy.
  3. Związki Zawodowe od wielu miesięcy wyrażały wolę porozumienia zarówno z Zarządem, jak i Właścicielem TK Telekom, czego potwierdzeniem są negocjacje i parafowanie w dniu 9 grudnia 2014 roku Paktu Gwarancji Pracowniczych dla Pracowników TK Telekom.
  4. Oburzające jest dyskredytowanie przez Zarząd partnera społecznego podczas spotkań z załogami, których cykl właśnie się odbywa, poprzez twierdzenie, że tylko Związki Zawodowe są przeciwne porozumieniu ws. Paktu. Wspomniane wyżej wskazanie mediatora jasno dowodzi, iż Związki Zawodowe postępują zgodnie z obowiązującym prawem.
  5. Nie może znaleźć naszej akceptacji kolejna próba zastraszania Pracowników i zmuszania ich w tym przypadku do zmiany warunków pracy i płacy.

Wskazane działania ze strony Pracodawcy winne znaleźć adekwatną reakcję ze strony Parlamentu, Rządu i Central związkowych – o co apelujemy.
Warszawa, 16 kwietnia 2015 r.

Do wiadomości:
- Premier RP
- Sejmowa Komisja Infrastruktury
- Minister Infrastruktury i Rozwoju
- Zarząd PKP SA
- Zarząd TK Telekom Sp. z o.o.
- Centrale związkowe
- Media


Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.