"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Piątek, 7 sierpienia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Dorota, Konrad, Kajetan
 
Kolejarze znowu w pierwszym szeregu
[ 0000-00-00 ]
Krajowa Rada Kolejarskich Klubów HDK PCK przygotowała podsumowanie działalności oraz zbiórki krwi za 2014 rok przez kolejarzy zrzeszonych w klubach krwiodawstwa w spółkach związanych z transportem kolejowym.

   W ciągu całego roku 2014 kolejarze oddali ponad 1.100 litrów krwi, brali udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Szlachetna Paczka, byli organizatorami zbiórek odzieży dla najbiedniejszych, zbierali pomoce naukowe dla dzieci, wspierali zbiórki świąteczne dla domów dziecka, organizowali wycieczki dla ubogich.
To właśnie kolejarze od zawsze starali się pomagać we wszystkich możliwych dziedzinach życia społecznego, byli są i będą zawsze tam, gdzie potrzebna jest pomoc zwykłemu człowiekowi.
   Najcenniejszym darem, jakim mogą się dzielić, to oddawana przez nich krew, którą oddają nieprzerwanie od 52 lat. Przez cały ten okres oddali przeszło 615.100 litrów krwi, co stanowi swojego rodzaju rekord w ilości i czasie oddawanej krwi przez jedną grupę zawodową.
Zapytany o krótkie podsumowanie roku 2014 Łukasz Derylak – Przewodniczący Krajowej Rady Kolejarskich Klubów HDK PCK, powiedział krótko: - Trudno w paru słowach wyrazić wdzięczność dla tak wielkiej rzeszy kolejarzy, dla których pomoc innym jest rzeczą normalną i zwykłą codziennością. Myślę, że zwyczajnie mamy to we krwi. Osoba, którą los kieruję na kolej bez wahania określana jest mianem dobrego człowieka. Kolej to służba w każdym jej wymiarze, bo przecież w efekcie końcowym każdy z nas służy pasażerowi czy to w wymiarze zawodowym, czy właśnie w wymiarze społecznym. Zwyczajnie czujemy się społecznie odpowiedzialni za drugą osobę.
   Wszystkim Honorowym Dawcom Krwi składamy wyrazy podziękowania za Waszą postawę oraz wkład w realizację szczytnych i humanitarnych idei mających na celu ochronę największej wartości jaką jest życie ludzkie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym którzy uratowali życie i zdrowie innych.
Pamiętajmy, że średnio co jedną minutę ktoś potrzebuje krwi.  

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.kolejarze-krwiodawcy.pl oraz profilu www.facebook.com/pages/Kolejarska-Służba-Krwi/   

Krajowa Rada Kolejarskich Klubów HDK PCK
Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.