"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Wtorek, 6 grudnia 2022 r.
Imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna
 
Barcice ‘2014
[ 0000-00-00 ]
   To już był XV Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego NSZZ „Solidarność”. Odbył się na stadionie KS „Barciczanka” w Barcicach.
   W turnieju wzięło udział 10 drużyn. W pierwszej fazie drużyny występowały w trzech grupach. Dwie liczyły po trzy drużyny, których zwycięzcy przechodzili do półfinałów, natomiast z grupy liczącej 4 drużyny wychodziły dwa zespoły.
W pierwszej grupie znalazły się następujące zespoły: PKP Energetyka Kraków, PKP Intercity Kraków oraz IM Kraków; z grupy tej awansował zespół IM Kraków, który zdobył 6 punktów.
W grupie drugiej były cztery drużyny: ZLK Kraków, PROM Kraków, ZLK Rzeszów oraz SOK Kraków; z grupy tej awansowały dwie drużyny: SOK Kraków z kompletem punktów i ZLK Kraków z 6 punktami.
Natomiast w trzeciej grupie były drużyny: ZLK Nowy Sącz, PNiUIK Kraków oraz PKP CARGO Południowy Zakład Spółki w Katowicach; z grupy tej awansował zespół PKP CARGO Południowy Zakład Spółki w Katowicach, który zdobył 4 punkty.
Zespoły, które grały na płycie głównej, rozgrywały mecze 2 x 15 minut. Natomiast drużyny grające na płycie bocznej (mniejszej) grały 2 x po 20 minut.
Walka była bardzo zacięta, choć prowadzona fair play. Drużyny trzymały w napięciu swoich kibiców do ostatniego gwizdka sędziów.
   W półfinałach po losowaniu spotkały się drużyny SOK Kraków z IM Kraków, oraz PKP CARGO Południowy Zakład Spółki w Katowicach z ZLK Kraków.
W meczu SOK Kraków - IM Kraków zwyciężyła drużyna SOK Kraków 4:1, natomiast w drugim półfinale, pomiędzy drużynami PKP CARGO Południowy Zakład Spółki w Katowicach z ZLK Kraków, zwyciężyło CARGO 2:0, choć mecz był bardzo wyrównany.
W finale spotkali się zwycięzcy półfinałów, tj. SOK Kraków oraz PKP CARGO Południowy Zakład Spółki w Katowicach.
Po zaciętej walce mecz zakończył się remisem 2:2, o zwycięstwie znów zadecydowały rzuty karne, w których to drużyna SOK Kraków pokonała PKP CARGO Południowy Zakład Spółki w Katowicach 5:4, zdobywając puchar przewodniczącego RSK NSZZ „Solidarność” w Krakowie.
   Już od kilku lat podczas trwania turnieju odbywa się loteria fantowa, z której dochód w tym roku przeznaczono dla dwóch osób - byli to Jan Ślimak (PNiUIK Kraków) oraz Józef Jasiński (były pracownik MZPR w Krakowie).
Dzięki hojności sponsorów (PKP PLK SA, PKP CARGO SA, PKP Energetyka SA oraz PKP Intercity SA, PROM Kraków i RSK Kraków), którzy na loterię przeznaczyli wiele cennych nagród oraz wielkim zaangażowaniu i hojności przybyłych na zawody uczestników, udało się zebrać ponad 5.380 zł. Jest to kolejny rekord, zwłaszcza że w roku bieżącym było mniej drużyn, a co za tym idzie mniej kibiców i uczestników imprezy.
   Sam moment wręczania pucharów miał, jak co roku, wspaniałą oprawę w postaci sztucznych ogni i muzyki w wykonaniu kapeli z Młodowa.
Puchar za III miejsce wręczał Ireneusz Dynowski - przewodniczący Komisji Zzakłądowej NSZZ „Solidarność” z Przewozów Regionalnych w Krakowie i członek Rady RSK.
Puchar dla II-go zespołu wręczał przewodniczący SKK NSZZ „Solidarność” Henryk Grymel. Puchar dla zwycięzców wręczył osobiście przewodniczący RSK NSZZ „Solidarność” w Krakowie - Henryk Sikora.
Puchary odbierali kapitanowie drużyn, jak i szefowie zakładów.
   W turnieju ufundowano również puchar „fair play”, który otrzymała drużyna PKP Energetyka Kraków, która jak zawsze grała ofiarnie i z zaangażowaniem, ale bez fauli.
Wyróżniono również statuetkami osoby za promowanie sportu wśród kolejarzy. Byli wśród nich Tadeusz Tobiasz, Michał Biel, Franciszka Rejkowicz oraz Janina Dalewska.
Z okazji XV już turnieju został przygotowany wspaniały tort, którym obdzielono wszystkich uczestników.
Przygotowano również niespodziankę dla głównego organizatora turnieju - przewodniczącego Regionalnej Sekcji Kolejarzy w Krakowie Henryka Sikory, który zorganizował I turniej i od 15 lat znajduje energię, aby turniej się rozwijał i integrował kolejarzy. Otrzymał on puchar ufundowany przez członków Rady RSK Kraków.
   Cały turniej miał charakter wielkiego festynu, na którym zaprezentowano związek „Solidarność”. Była też wspaniała zabawa, do której przygrywała wspomniana już góralska kapela i swoją skoczną muzyką podrywała przybyłych na mecze kibiców, zawodników oraz zaproszonych gości do tańca.
W trakcie turnieju wszyscy mogli spróbować wspaniałego góralskiego smalcu z chlebem i małosolnym ogórkiem, który - jak co roku - przygotowała Komisja Zakładowa z ZLK Nowy Sącz.
Oczywiście nie mogło zabraknąć wspaniałej zupy gulaszowej, karczku, bigosu i pieczonej kiełbaski, można było napić się piwa bezalkoholowego. Imprezę zakończyła się wspólna zabawa.
   Była to rzadka możliwość bliższego poznania się zwykłych pracowników, nie tylko z poszczególnych zakładów pracy, ale i związków, co konsoliduje załogę, pozwala jej lepiej się poznawać i rozumieć problemy innych, jak i własne oraz firmy.
Chociaż był to kolejny rok zmian w strukturze PKP CARGO SA i w „Przewozach Regionalnych”, to liczba uczestników zmniejszyła się nieznacznie i było ich ponad 500, wśród nich byli dyrektorzy zakładów pracy, jak i szefowie Komisji Zakładowych NSZZ „Solidarność” oraz innych central związkowych.
Adam Dyląg
Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.