"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Piątek, 31 marca 2023 r.
Imieniny obchodzą: Balbina, Beniamin, Gwidon
 
Razem wygramy
[ 0000-00-00 ]
   W sali konferencyjnej Stadionu Miejskiego we Wrocławiu w dniach 11-12 czerwca br. odbył się XXVI WZD Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”, podczas którego delegaci podsumowali działalność ustępującego Zarządu Regionu, dokonali wyboru Zarządu na kadencję 2014-2018 oraz przyjęli stosowane uchwały, które mają stanowić wytyczne i ukierunkowanie prac nowego Zarządu w nadchodzącej kadencji.
   Gośćmi zaproszonymi na Zjazd byli m.in. ks. kardynał Henryk Gulbinowicz, który zwracając się do delegatów powiedział: że powstanie „Solidarności” jest najważniejszym wydarzeniem w powojennej historii, przywołując jednocześnie w swoim wystąpieniu postać św. Jana Pawła II i wypowiedzi w czasie Jego pielgrzymowania do Polski.
Wśród gości byli również Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, Piotr Duda, przedstawiciele Regionów Miedziowego, Jeleniogórskiego, Regionu Zielonogórskiego, przewodniczący Sekretariatów Metalowców, Górnictwa i Energetyki oraz wiceprezydent Wrocławia, Adam Grehl, który wręczając Kazimierzowi Kimso Medal „Zasłużony dla Miasta Wrocławia”, którym została uhonorowana Dolnośląska „Solidarność” - powiedział, że …dolnośląska „Solidarność" to odpowiedzialny partner w mieście i regionie.
   Delegaci, wśród których była silna i aktywna czternastoosobowa grupa kolejarzy, wybrali nowe władze Regionu.
We władzach dolnośląskiej „Solidarności” nie braknie kolejarzy. W skład Zarządu Regionu zostali wybrani: Zbigniew Gadzicki - PKP CARGO SA Dolnośląski Zakład Spółki, Wiesław Natanek - Oddział Dolnośląski Przewozów Regionalnych, Mirosław Rzepka - PKP Energetyka SA Zakład Dolnośląski.
W Regionalnej Komisji Rewizyjnej pracować będzie Tomasz Szremski - PKP Energetyka. Wybrano również delegatów na Krajowy Zjazd Delegatów, a wśród nich są Zbigniew Gadzicki i Wiesław Natanek.
   Na Przewodniczącego Zarządu Regionu został ponownie wybrany Kazimierz Kimso, który dziękując za wybór i zaufanie powiedział: To zaszczyt! Dziękuję za wybór. Razem wygramy!
Wskazał również cele, jakie sobie postawił na najbliższe cztery lata. Są to, między innymi: upowszechnianie wiedzy o „Solidarności” wśród młodych, rozwinięcie informacji wewnątrzzwiązkowej poprzez m.in. rozwój mediów społecznościowych, monitorowanie przez Zarząd Regionu nowo powstających organizacji.
   WZD przyjął uchwały i stanowiska, w tym stanowisko Nr 3 dotyczące sytuacji w „Przewozach Regionalnych”, które brzmi:
XXVI Walne Zebranie Delegatów Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” wyraża sprzeciw wobec działań władz wojewódzkich i rządowych ograniczających ilość połączeń kolejowych, w tym połączeń regionalnych, międzywojewódzkich skutkujących brakiem możliwości dojazdu do pracy i szkół.

   Sporo czasu zabrało delegatom uzgodnienie stanowiska dotyczącego relacji Związek – polityka. Ostatecznie uznano, że należy przeprowadzić szeroką debatę wśród członków związku na ten temat.
Dyskusja nad stanowiskiem Związku w sprawie formy udziału w polityce była końcowym akcentem dwudniowych obrad XXVI WZD Regionu. Delegaci dyskutowali nad projektem stanowiska zakładającym m.in. przeprowadzenie dyskusji na wszystkich szczeblach Regionu na temat zaangażowania Związku w politykę. Spierano się również o samą formę stanowiska. Padały propozycje, aby był to raczej list do związkowców.
„Niech Związek pozostanie Związkiem” - tak spuentował dyskusję nad tym stanowiskiem Przewodniczący XXVI Walnego Zebrania Delegatów Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” - Zbigniew Gadzicki.
Zygmunt Sobolewski
Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.