"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Środa, 11 wrzesienia 2024 r.
Imieniny obchodzą: Jacek, Feliks, Prot
 
Wybory ‘2014 - Regionalna Sekcja Kolejarzy w Krakowie
[ 0000-00-00 ]
   22 kwietnia 2014 r. odbył się XIII Walny Zjazd Delegatów RSK NSZZ „Solidarność” przy Regionie Małopolska w Krakowie.
Zjazd rozpoczął się od powitania delegatów oraz zaproszonych gości przez przewodniczącego RSK Henryka Sikorę. Następnie wprowadzono sztandar RSK i minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych w kończącej się kadencji członków związku.
Wśród zaproszonych gości był przewodniczący Regionu Małopolska - Wojciech Grzeszek, przewodnicząca Regionalnej Komisji Wyborczej Anna Skólska, oraz przewodniczący SKK NSZZ „Solidarność” Henryk Grymel.
Do prezydium zostali powołani Wojciech Bułat i Henryk Siedlarz, którzy wspólnie poprowadzili zebranie. Po wybraniu protokolantów, Komisji Uchwał i Wniosków, oraz komisji skrutacyjnej, przewodniczący RSK Henryk Sikora wręczył każdej Komisji Zakładowej będącej w RSK pamiątkową książkę oraz podziękowanie za pracę w upływającej kadencji. Również członkowie pocztu sztandarowego zostali wyróżnienie specjalnie przygotowanymi pamiątkami.
   Następnie Komisja Wyborcza RSK złożyła informacje z przebiegu wyborów, natomiast Komisja Skrutacyjna stwierdziła prawomocność wyborów - na 42 delegatów było obecnych 39 przedstawicieli Komisji Zakładowych z zakładów kolejowych mających swoją siedzibę na terenie Regionu Małopolski.
   Składając sprawozdanie z działalności przewodniczący RSK Henryk Sikora przypomniał w nim najważniejsze wydarzenia z życia RSK, w tym działania w obronie kolei na terenie Małopolski, akcje protestacyjno-strajkowe, których odbyło się prawie dwadzieścia.
Wspomniał także o działalności integracyjnej (turnieje piłki nożnej w hali i w Barcicach) oraz prowadzonej w czasie trwania turnieju akcji charytatywnej na rzecz członków związku będących w trudnej sytuacji życiowej.
Podziękował również wszystkim, a szczególnie pocztom sztandarowym, za udział w pielgrzymkach, obchodach rocznic i świąt państwowych.
Przypomniał, że RSK zorganizowała spotkania rocznicowe z okazji XXX rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”, okazji 20-lecia poświęcenia sztandaru RSK, oraz z okazji przypadającej X rocznicy strajku głodowego.
Sprawozdanie zakończył podziękowaniem wszystkim członkom związku za zaangażowanie w jego prace.
   Z kolei skarbnik RSK, Wojciech Bułat, przedstawił kwestie finansowe, a Zofia Jęczmionek - przewodnicząca Komisji Rewizyjnej, złożyła sprawozdanie z jej działalności w RSK.
Po sprawozdaniach odbyła się prezentacja multimedialna, w której przypomniano wszystkie najważniejsze wydarzenia z życia RSK, o których była mowa w sprawozdaniach.
   Po krótkiej dyskusji podjęto Uchwały dotyczące liczby członków Rady SKK, wyboru Prezydium RSK NSZZ „Solidarność”, liczby członków Komisji Rewizyjnej oraz liczby tur głosowania.
Do Komisji Skrutacyjnej wpłynęło jedno zgłoszenie na przewodniczącego RSK. Kandydatem został Henryk Sikora, który zaprezentował się w trakcie przygotowywania kart do głosowana.
   W wyniku tajnego głosowania otrzymał 39 głosów, tj. 100% i został przewodniczącym RSK na kolejną kadencję.
Następnie zgłaszano kandydatów do Rady RSK, Komisji Rewizyjnej oraz delegatów na WZD SKK NSZZ „Solidarność”.
W wyniku wyborów do Rady zostali wybrani: Elżbieta Baczewska, Bronisław Beńko, Wojciech Bułat, Ireneusz Dynowski, Kazimierz Fidowicz, Kazimierz Gicala, Marek Gorgosz, Wiesław Klimasz, Wojciech Marszałek, Maria Marzec, Barbara Miszczuk, Aneta Taborska, Piotr Wanat i Teresa Zbylut.
Do Komisji Rewizyjnej wybrano następujące osoby: Stanisław Ćwikła, Bernadetta Kaszowska, Dorota Krężołek, Beata Marszałek oraz Henryk Siedlarz.
   W trakcie liczenia głosów, wystąpili zaproszeni goście.
Wojciech Grzeszek podkreślił, iż gdyby we wszystkich Sekcjach Zawodowych w Regionie działalność była prowadzona tak, jak wśród kolejarzy, to związek nie miałby wiele pracy. Mówiąc o problemach, z jakimi borykał się związek w kończącej się kadencji zwrócił uwagę, że na takie kwestie, jak umowy śmieciowe. Dzięki interwencji związku w Brukseli rząd był zmuszony zmienić prawo w tym względzie. Dodał, ze rekordzista na takiej umowie pracował ponad 8 lat.
Z kolei przewodniczący SKK Henryk Grymel podziękował wszystkim członkom za pośrednictwem delegatów za aktywny udział w strajkach akcjach protestacyjnych oraz pikietach organizowanych zarówno przez kolejarzy, jak i Komisję Krajową.
Zebranie zakończyło się po wyprowadzeniu sztandaru.
Adam Dyląg
Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.