"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Niedziela, 21 kwietnia 2019 r.
Imieniny obchodzą: Anzelm, Bartosz, Feliks
 
Wybory ‘2014 - PKP CARGO SA Południowy Zakład Spółki
[ 0000-00-00 ]
W dniu 17 marca 2014 r. odbyło się Zakładowe Zebranie Delegatów Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” PKP CARGO SA w CT Południowy. Obrady otworzył i prowadził Leszek Pajda.
Po wprowadzeniu sztandaru Komisji Zakładowej minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych w kończącej się kadencji członków związku.
   Następnie przywitał zaproszonych gości, a byli nimi: przewodniczący Sekcji Zawodowej NSZZ „Solidarność” PKP CARGO SA - Marek Podskalny, przewodniczący Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ „Solidarność” - Henryk Grymel, przewodniczący Regionalnej Sekcji Kolejarzy NSZZ „Solidarność” - Henryk Sikora, oraz członek prezydium Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Małopolska - Andrzej Szkaradek.
   Po przywitaniu przystąpiono do wyboru Komisji Skrutacyjnej i Uchwał i Wniosków oraz do złożenia sprawozdania z działalności KZ NSZZ „Solidarność”, które przedstawił przewodniczący Józef Wilk.
W swoim wystąpieniu przybliżył delegatom kulisy rozmów z zarządami PKP CARGO SA w kwestii Paktu Gwarancji Pracowniczych, oraz w sprawach związanych z negocjacjami podwyżek. Podkreślił, iż w czasie trwania kadencji żaden członek związku nie został zwolniony z pracy, choć był to trudny okres. Równocześnie podziękował wszystkim członkom związku, którzy aktywnie włączali się w akcje protestacyjne organizowane przez związek.
   Po złożeniu sprawozdań i dyskusji oraz stwierdzeniu prawomocności zebrania przez Komisję Skrutacyjną - przystąpiono do wyborów. Na przewodniczącego Komisji Zakładowej zgłoszono dwie kandydatury: Józefa Wilka oraz Marka Świątka.
W wyniku wyborów przewodniczącym został wybrany Józef Wilk, który otrzymał 60 głosów, z kolei na Marka Światka głosowało 20 delegatów, a 21 głosów było nieważnych.
W kolejnych głosowaniach wybrano skład Komisji Zakładowej, Komisji Rewizyjnej, a także delegatów na WZD Regionu Małopolska, delegatów na WZD Regionalnej Sekcji oraz Delegatów na WZD Sekcji Zawodowej NSZZ „Solidarność” PKP CARGO SA.
W trakcie liczenia głosów zabierali głos zaproszeni goście.
   Przewodniczący Marek Podskalny przybliżył delegatom kwestie związane z sytuacją w spółce PKP CARGO SA. Podkreślił, że są prowadzone z zarządem spółki negocjacje na temat podwyżek w Spółce, jednak zarząd nie proponuje faktycznie żadnych nowych propozycji poza tymi, o których już pisano. W dniu zebranie odbywały się rozmowy, na których Sekcję Zawodową NSZZ „Solidarność” PKP CARGO SA reprezentował Ryszard Lach - zastępca przewodniczącego.
Przekazał także na ręce delegatów podziękowania za zaangażowanie w akcje organizowane przez związek. Zasugerował delegatom, aby pracownicy niepozbywalni się otrzymanych akcji spółki, ale trzymali je.
   Natomiast Henryk Grymel przedstawił zebranym sytuacje w spółkach grupy PKP SA i problemy, jakie ostatnio w nich występują. Zwrócił uwagę, że o ile w PKP CARGO SA udało się wynegocjować Pakt Gwarancji Pracowniczych, to np. z podpisaniem takiego paktu w spółce TK Telekom napotyka się na trudności już w sferze samych rozmów o potrzebie spisania paktu przed prywatyzacją. Opowiedział również o kłopotach, jakie mają „Przewozy Regionalne”, gdzie już przystąpiono do realizacji zwolnień.
   Z kolei przewodniczący RSK Kraków - Henryk Sikora, omówił bliżej sprawy związane z Funduszem Własności Pracowniczych. Podkreślił, że po sprzedaży spółki PKP CARGO SA wartość FWP znacznie wzrosła, dlatego nie warto ich sprzedawać, ale trzymać, gdyż następne spółki są przygotowywane do prywatyzacji.
   Jako ostatni zabrał głos członek prezydium Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Małopolska Andrzej Szkaradek, który w szczególny sposób podziękował za akcję zbierania podpisów w sprawie wieku emerytalnego oraz za uczestnictwo w ciągu dwóch dni w proteście w miasteczku pod Sejmem RP. Życzył wszystkim wybranym zaangażowania w dalszej pracy dla związku oraz sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.
Zebranie zakończyło się po wyprowadzeniu sztandaru.
Adam Dyląg
Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.