"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Sobota, 21 grudnia 2024 r.
Imieniny obchodzą: Jan, Honorata, Tomasz
 
Wyróżnienie dla kolejarza
[ 0000-00-00 ]
   Region Małopolski NSZZ „Solidarność” wspólnie z Andrzejem Bacem, przewodniczącym Krajowej Sekcji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki NSZZ „Solidarność”, zorganizowali kolejną już XIX edycję konkursu „Solidarni w sporcie 2013”.
Celem konkursu, który organizowany jest nieprzerwanie od 1996 r., jest wyróżnienie sportowców, działaczy, trenerów i ludzi sportu, którzy zachowując nienaganną postawę moralną, przestrzegają zasad „fair-play”, a pokonując trudności w życiu osobistym i sportowym potrafią je przezwyciężyć, osiągać dobre wyniki sportowe.
   W minionych edycjach nagrody Małopolskiej „Solidarności” otrzymali m.in. Wacław i Krzysztof Wieczorkowie, Robert Korzeniowski, Andrzej Bachleda-Curuś, Roman Ciesielski, Jarosław Różański, Jagna Marczułajtis, Katarzyna Rogowiec, Tomasz Frankowski, Leszek Laszkiewicz, Bogdan Serwiński, Lech Nadarkiewicz, Rudolf Rohaczek, Jerzy Dudek, Jan Blecharz, Rafał Sonik i Klemens Murańka.
Wśród tak znamienitego grona ludzi sportu, w prawie dwudziestoletniej historii konkursu, honorowymi wyróżnienieniami zostali obdarowani też kolejarze (Stanisław Kogut, Henryk Sikora), których doceniono jako animatorów sportu, organizatorów wielu imprez sportowych, krzewiących ideę sportu i „Solidarności” wśród pracowników kolei.
   W bieżącej edycji, wśród wyróżnionych, w kategorii działacz sportowy, znalazł się kolejarz Andrzej Tokarczyk (na wniosek złożony przez RSK NSZZ „Solidarność”).
W siedzibie Regionu, 31 stycznia br. odbyła się uroczystość wręczenia okazjonalnych statuetek „Solidarni w sporcie 2013” i dyplomów.
Każdy z uczestników, po otrzymaniu wyróżnienia z rąk przewodniczącego Zarządu Regionu Wojciecha Grzeszka, przedstawił swoje osiagnięcia sportowe, swoją pasję, społeczną pracę na rzecz popularyzacji sportu i działalności w różnych organizacjach sportowych.
Na uroczystości byli obecni również przedstawiciele mediów, którzy interesowali się szczególnymi osiagnięciami wyróżnionych.
Oprócz naszego kolegi honorowymi wyróżnieniami zostali docenieni:
  • Danuta i Krzysztof Witkowski – mecenas sportu – tytuł honorowy. Krzysztof Witkowski, to Prezes Firmy „Bruk-Bet”. Wspólnie z żoną Danutą, która jest prezesem klubu sportowego Termalica Bruk – Bet Nieciecza są pasjonatami i sponsorami sportu, czego przykładem jest funkcjonowanie tego klubu.
  • Maciej Kania – działacz sportowy, członek NSZZ „Solidarność”, były piłkarz, obecnie animator sportu w zakładzie pracy (Zakład Górniczy „Janina” w Libiążu) oraz wśród dzieci na terenie gminy Libiąż.
  • Aneta Polit – nauczyciel, w Zespole Szkół Chemicznych w Krakowie, członek Prezydium Sekcji Oświaty Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność”. Animatorka sportu, uczestniczka biegów długodystansowych i maratonów.
  • Lucyna Zygmunt – trener, zespołu piłki ręcznej MKS Olimpia/Beskid Nowy Sącz. W sezonie 2011/2012 wprowadziła sądecką drużynę do superligi, w której nadal występuje.
  • Krzysztof Kusia – sportowiec, wychowanek Hutnika Kraków, a obecnie Wisła Krakbet Kraków. Mistrz Polski, kapitan drużyny i jej podpora, wielokrotny reprezentant Polski w halowej piłce nożnej.
  • Renata Knapik – sportowiec, pływaczka Jordana Kraków, złota medalistka MP 15-latków (2012), jako jedyna reprezentantka krakowskich klubów uczestniczyła w MŚ seniorów na krótkim basenie w Stambule (2012), uczestniczka ME juniorek 2012 (9. na 200 m grzb.).
  • Maria Bieda – sportowiec, gimnastyczka sportowa TS „Wisła” Kraków, indywidualna i drużynowa Mistrzyni Polski juniorek, reprezentantka Polski.
 
Andrzej Tokarczyk urodził się 23 listopada 1956 r. Od 1 lipca 1976 r. zatrudniony w PKP, na różnych stanowiskach. Obecnie jako administrator w PKP SA Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Krakowie.
Członek NSZZ „Solidarność”. W 1989 r. współuczestniczył w organizowaniu NSZZ „Solidarność”, od tego samego roku do 1995 r. członek Komisji Zakładowej w PKP Oddział Drogowy w Nowym Sączu.
Od 2000 r. angażuje się w organizację corocznych turniejów piłki nożnej, organizowanych przez Regionalną Sekcję Kolejarzy NSZZ „Solidarność” w Krakowie dla pracowników kolejowych zakładów pracy z Małopolski i Podkarpacia, odbywających się na obiektach LKS „Barciczanka”.
Andrzej Tokarczyk od 2004 r. jest wiceprezesem LKS „Barciczanka” w Barcicach, pełniąc równocześnie funkcję kierownika I zespołu seniorów piłki nożnej (obecnie IV liga). Oprócz tego, od 5 lat pełni społeczną funkcję sekretarza Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu Wydziale Gier PZPN.
Dał się poznać jako człowiek wierny ideałom „Solidarności”, oddany animator sportu i działacz sportowy.
Henryk Sikora

Na zdjęciu od lewej stoją: Kazimierz Fidowicz (przewodniczący KZ NSZZ „S” w ZLK Nowy Sącz), Barbara Miszczuk (przewodnicząca KM NSZZ „S” w PKP SA OGN Kraków), Andrzej Tokarczyk (NSZZ „S” w OGN Kraków), Wojciech Grzeszek (przewodniczący Regionu Małopolskiego NSZZ „S”), Henryk Sikora (przewodniczący Regionalnej Sekcji Kolejarzy NSZZ „S” w Krakowie).
Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.