"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Piątek, 19 kwietnia 2024 r.
Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon
 
VII WZD Sekcji Zawodowej NSZZ „Solidarność” PKP Energetyka SA
[ 0000-00-00 ]
W dniach 26 - 28 września 2013 r. w Białym Dunajcu odbył się VII WZD Sekcji Zawodowej NSZZ „Solidarność” PKP Energetyka SA. O przebiegu obrad dla „Wolnej Drogi” mówi Dariusz Knapp – sekretarz Sekcji Zawodowej NSZZ „Solidarność”.

Szkolenie
W Białym Dunajcu Delegaci NSZZ „Solidarność” Sekcji Zawodowej PKP Energetyka SA wyznaczyli sobie już ostatni w tej kadencji Zjazd.
W pierwszym dniu, nim jeszcze zasiedli do stołu obrad, poprosili Zarząd Spółki o przeprowadzenie szkolenia z zakresu zmian organizacyjnych, nowych systemów wspomagających zarządzaniem oraz nowego Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy. Był to doskonały początek przygotowania się przed następnym dniem, w którym rozpoczął się ich zjazd.
W piątek o godz. 09.00 Zebranie otworzył przewodniczący Sekcji - Andrzej Niezgoda, który przedstawił porządek obrad oraz po uaktualnieniu Prezydium Zjazdu otworzył zebranie. Dariusz Knapp odczytał zebranym sprawozdanie przewodniczącego Sekcji z działalności Rady Sekcji Zawodowej, które było początkiem do dyskusji.

Modlitwa
Następnie o godz. 10.30 przerwano obrady, by udać się do pobliskiej Kaplicy w Poroninie na uroczystą mszę w Dziękczynnej Intencji Delegatów. Delegaci dziękowali Panu Bogu za szczęśliwie przeżyte lata i prosili za wstawiennictwem Św. Katarzyny Aleksandryjskiej oraz Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszko o wstawiennictwo u Pana Boga, aby nadal mieli pracę, aby uchronił ich od nieszczęśliwych wypadków, mieli ich rodziny w opiece, darząc wszystkich pracowników Spółki zdrowiem.
Należą się w tym miejscu szczególne podziękowania ks. Arkadiuszowi Zychowi za piękną mszę i wspaniałe kazanie, które było czymś w rodzaju ładowania dobrą energią akumulatorów. Wiele ciepłych i pokrzepiających słów w podzięce za walkę o człowieka, pracownika, prawdę oraz przywiązanie Solidarności do Pana Boga padło z ust wspaniałego księdza.
Po mszy i przerwie wznowiono obrady.

Obrady
Delegaci w trosce o pracowników dyskutowali o przyszłości Spółki PKP Energetyka, między innymi o zmianach organizacyjnych w Spółce i tworzeniu Regulaminów w nowo powstałych Oddziałach Spółki. Omówili tematy związane z nowym Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy, i o sprawach czysto związkowych.
Zahaczając o temat zbliżających się wyborów, omówiono uchwałę nr 52/2013 Rady SKK NSZZ „Solidarność” w sprawie tworzenia okręgów wyborczych i klucza liczbowego na kadencje 2014-2018 r.
Podsumowano akcję protestacyjną kolejarzy przed Ministerstwem Transportu 11 września 2013 r., i tego wielkiego zrywu wszystkich Central Związkowych, a przede wszystkim Związku Zawodowego „Solidarność” z 14 września 2013 r. w Warszawie. Omówiono Protokół z dnia 29 września 2013 r. w sprawie mediacji sporu zbiorowego, dotyczącego ulgowych świadczeń przejazdowych. Z zadowoleniem przyjęto fakt podpisania porozumienia w tej sprawie.
Oprócz wniosków i stanowisk, przyjęto przez aklamację zgłoszony Apel Walnego Zebrania Delegatów, który zgłosił pod głosowanie Marek Przeradzki, by 14 sierpnia 2014 r., z okazji dnia Energetyka, zorganizować Pielgrzymkę do stóp patrona św. Maksymiliana Kolbe w Słupsku.
Zjazd zakończył się w sobotę. Delegaci życząc sobie wszelkiej pomyślności, udali się do swoich Zakładów Pracy.
Notował Aleksander Wiśniewski
fot.A.Szczerbatko
Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.