"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Wtorek, 26 wrzesienia 2023 r.
Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian
 
KOMUNIKAT SKK "Solidarność"
[ 0000-00-00 ]
W dniu 25 stycznia br. w godz. od 7.00 do 9.00 na sieci PKP odbył się strajk ostrzegawczy zorganizowany przez Kolejowe Związki Zawodowe o utrzymanie świadczeń przejazdowych do kolejarzy, emerytów, rencistów i ich rodzin. Po zakończeniu strajku o godz. 9.00 rozpoczęły się mediacje, które po kilku godzinach zostały przerwane do 28 (poniedziałek) stycznia do godz. 13:30;. Po doprecyzowaniu przez związki zawodowe obszarów, w których oczekujemy nowych propozycji od pracodawcy a dotyczących to m.in. cen biletów jednorazowych i odcinkowych dla pracowników, zasad wykupu przez emerytów itp, bo dotychczasowe nas nie zadawalają. Sekcję Krajową Kolejarzy NSZZ „Solidarność” w tych mediacjach reprezentowali Henryk Grymel i Wiesław Pełka.
W załączeniu przesyłamy dokumenty i oświadczenia pracodawcy. Żądaliśmy, aby nie było wymuszeń oświadczeń i pewność, iż jeżeli ktoś podpisze oświadczenie teraz w wersji z klasą II to po zakończeniu mediacji będzie mógł wymienić zaświadczenie na klasę dowolną (wg. oświadczenia p. Mamińskiego bez ponoszenia dodatkowych kosztów, pracodawcy mają takie porozumienie).
                                                              Stanisław Kokot
                                               
   Rzecznik Prasowy SKK NSZZ "Solidarność"
                     


Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.