"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Wtorek, 26 wrzesienia 2023 r.
Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian
 
Chaos na kolei: na Śląsk wracają Przewozy Regionalne
[ 0000-00-00 ]
Koleje Śląskie, które od niedzieli obsługują wszystkie połączenia, z powodu kłopotów z taborem, sukcesywnie je odwołują. Dziś na niektórych z nich pociągi zastąpią autobusy.
Tylko wczoraj na Śląsku z przyczyn technicznych nie kursowały co najmniej 73 pociągi. Aby temu zaradzić od dziś Koleje Śląskie uruchamiają zastępczą komunikację autobusową. Będzie ona kursować na odcinkach Częstochowa - Lubliniec, Katowice - Imielin, Bielsko-Biała - Cieszyn, Bielsko-Biała - Wadowice, oraz Wodzisław Śląski - Czechowice-Dziedzice.
Bliska finalizacji jest umowa Kolei Śląskich z Przewozami Regionalnymi. Z wnioskiem o pomoc do Przewozów zwrócił się wczoraj urząd marszałkowski województwa śląskiego. W odpowiedzi PR zaproponowały odebranie na jakiś czas około 10 procent połączeń regionalnych w województwie śląskim. Dotyczy to pięciu odcinków przy granicach z innymi województwami. Chodzi o trasy: Częstochowa - Piotrków Trybunalski, Częstochowa - Kielce, Kędzierzyn-Koźle - Gliwice, Strzelce Opolskie - Gliwice oraz Kędzierzyn-Koźle - Racibórz. Na te odcinki ma zostać wysłany tabor PR wraz z obsługą - maszynistami i konduktorami. Do czasu przejęcia połączeń przez Przewozy Regionalne, na tych trasach nie będą kursowały zastępcze autobusy. Obie spółki porozumiały się natomiast co do wzajemnego honorowania swoich biletów.
Według Kolei Śląskich, umowa o przejęciu połączeń wejdzie w życie od godziny 14:00 i będzie obowiązywała do końca roku. Przewozy Regionalne na razie nie ujawniają szczegółów i zapewniają, że zostaną one ogłoszone już po podpisaniu porozumienia.
(Źródło: PolskieRadio.pl; Fot. "Koleje Śląskie")
Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.