"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Sobota, 13 lipieca 2024 r.
Imieniny obchodzą: Małgorzata, Ernest, Henryk
 
OŚWIADCZENIE
[ 0000-00-00 ]

W czwartek, 18 października 2012 roku, w Warszawie, pod siedzibą Centrali PKP S.A. w Warszawie przy ul. Szczęśliwickiej 62, odbyła się kolejarska manifestacja w proteście przeciwko odbieraniu pracownikom spółek kolejowych, a przede wszystkim emerytom i rencistom PKP prawa do świadczeń i ulg przejazdowych. W tej manifestacji uczestniczyło ponad cztery tysiące związkowców reprezentujących niemal wszystkie kolejarskie związki zawodowe. Jej organizatorem były trzy największe kolejarskie centrale związkowe: Federacja ZZP PKP, Sekcja Krajowa Kolejarzy NSZZ „Solidarność” oraz Konfederacja Kolejarskich Związków Zawodowych. Jej przedstawiciele przekazali Prezesowi Zarządu PKP S.A. Jackowi Karnowskiemu petycję dotyczącą kolejarskiego stanowiska w sprawie świadczeń i ulg przejazdowych dla pracowników spółek kolejowych oraz dla emerytów i rencistów PKP.
Niestety, w tym dniu nie udało się dojść do jakiegokolwiek porozumienia, albowiem mimo braku jednoznacznych deklaracji ze strony Zarządu PKP S.A. i Związku Pracodawców Kolejowych, że sprawa świadczeń i ulg przejazdowych na 2013 rok i lata następne będzie rozwiązana. Jednak my nie ustąpimy. Federacja ZZP PKP wraz z SKK „Solidarność” i Konfederacja Kolejarskich Związków Zawodowych podejmą kolejne kroki, by ten problem został rozwiązany z korzyścią dla Was wszystkich.

W imieniu niżej podpisanych kolejarskich związków zawodowych
wszystkim uczestnikom manifestacji – za udział dziękujemy!!!

Stanisław Stolorz
Przewodniczący Federacji
Związków Zawodowych
Pracowników PKP 

  Henryk Grymel
Przewodniczący Sekcji
Krajowej Kolejarzy
NSZZ „Solidarność”  

 Leszek Miętek
Przewodniczący Konfederacji Kolejowych
Związków Zawodowych

(fot. nakolei.pl/PAP
Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.