"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Sobota, 18 maja 2024 r.
Imieniny obchodzą: Alicja, Feliks, Eryk
 
KOMUNIKAT SKK"S ws. braku wynagrodzeń za m-c wrzesień w Śląskim ZPR
[ 0000-00-00 ]
Z informacji, jakie wpłynęły do Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ „Solidarność”
z Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Katowicach, dowiadujemy się, iż pracownicy tegoż zakładu nie otrzymali wynagrodzeń za wrzesień br.
Prezes Spółki Przewozy Regionalne Małgorzata Kuczewska-Łaska tłumaczy, że województwo śląskie zalega z płatnościami od 3 miesięcy i dlatego Spółka Przewozy Regionalne nie wypłaci wynagrodzeń pracownikom Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Katowicach.
Z posiadanych przez nas informacji wynika, że w tym samym czasie w Centrali Spółki Przewozy Regionalne wypłacono kilkutysięczne premie dyrektorom, naczelnikom oraz dużej części pracowników administracji. Zarząd Spółki na ostatnią Radę Nadzorczą przedłożył wniosek
o przyznanie nagród rocznych członkom Zarządu. Nagrody zostały przyznane.
W latach poprzednich, gdy inne województwa zalegały z płatnościami za okresy dłuższe niż
3 miesiące, pracownicy tych województw wynagrodzenia otrzymywali. Obecne działanie Prezes Spółki jest ewidentną dyskryminacją pracowników ze Śląska. Spółka płaci bieżące koszty produkcji (PLK, Energetyka i inne), lecz wynagrodzeń na Śląsku płacić nie zamierza.
W załączeniu informacja MOZ NSZZ „S” Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych
w Katowicach. O działaniach, jakie zostaną podjęte w tym zakresie przez związki zawodowe będziemy informowali oddzielnymi komunikatami. 
                                                                    Stanisław Kokot
                                                                   Rzecznik Prasowy
                                                              Sekcji Krajowej Kolejarzy
                                                                  NSZZ "Solidarność"


                 

                                                                 

Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.