"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Piątek, 19 kwietnia 2024 r.
Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon
 
STANOWISKO Rady SKK "S" ws. Spółki "TK Telekom" Sp. z o.o.
[ 0000-00-00 ]
STANOWISKO Nr 7/2012
Rady Sekcji Krajowej Kolejarzy
NSZZ „Solidarność”
ws. Spółki "TK Telekom" Sp. z o.o.

    Rada Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ "Solidarność" bardzo negatywnie ocenia procesy zachodzące w Spółce "TK Telekom", a szczególnie prowadzoną przez PKP S.A. prywatyzację tej Spółki.
1.    "TK Telekom" stanowi integralną część systemu bezpieczeństwa ruchu kolejowego
i utrata kontroli przez Skarb Państwa nad Spółką wiązać się będzie z potencjalnym zagrożeniem prawidłowego i bezpiecznego transportu ludzi i towarów. Ta sytuacja nie może pozostać bez reakcji ze strony SKK, Parlamentu i Rządu RP.
2.    Rada Sekcji Krajowej Kolejarzy protestuje przeciwko sposobowi, w jakim odbywa się proces prywatyzacji, wbrew ustaleniom Zespołu Trójstronnego ds. Kolejnictwa, akceptowanym dowodnie przez Ministra odpowiedzialnego za transport, w których jednoznacznie wskazano, iż bez Paktu Pracowniczego, zawartego z obecnym Właścicielem, nie będzie zgody Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej na prywatyzację Spółki "TK Telekom".

    Działania PKP S.A. w imieniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej  są sprzeczne z tymi ustaleniami, gdyż brak jest woli ze strony PKP S.A. do prowadzenia jakichkolwiek rozmów w sprawie Paktu.
Uważamy takie poczynania PKP S.A. za niedopuszczalne i sprzeczne z duchem dialogu społecznego oraz generuje konflikt ze strona społeczną.

    Wobec powyższego Rada Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ "Solidarność", uznając wagę poruszonych spraw, zwraca się do Pana Ministra i Sejmowej Komisji Infrastruktury
o pilne uwzględnienie w pracach Sejmowej Komisji Infrastruktury sytuacji, w jakiej znajduje się Spółka "TK Telekom" i jej pracownicy, zwłaszcza w kontekście funkcjonowania całej Grupy PKP i zapewnienia bezpieczeństwa transportu kolejowego.

Warszawa, 3 października 2012 r.

Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.