"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Piątek, 19 kwietnia 2024 r.
Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon
 
Pikieta 18.10.2012 godz. 12.00 przed siedzibą PKP S.A.
[ 0000-00-00 ]
Koleżanki i Koledzy !
Kolejarze i Emeryci Kolejowi !

 Związki zawodowe zostały odsunięte od współdecydowania o zakresie realizacji uprawnień kolejarzy, emerytów i rencistów kolejowych oraz członków ich rodzin do ulgowych kolejowych świadczeń przejazdowych.

Związek Pracodawców Kolejowych z inspiracji Zarządu PKP S.A. w porozumieniu
z niektórymi przewoźnikami ogranicza, a wręcz zabiera możliwość korzystania przez środowisko kolejarzy z jednego z ostatnich uprawnień kolejowych!
Wprowadzenie zmian do Porozumienia z dnia 21 września 2009r w tej sprawie, spowodowało znaczne pogorszenie zakresu świadczeń przejazdowych oraz odmowę realizowania tych usług przez Spółkę Przewozy Regionalne.
Ponadto brak rzeczywistej woli kompleksowego uregulowania tej kwestii powoduje, że zasadami ulgowych przejazdów kolejarzy nie są objęte nowe spółki pojawiające się na rynku przewozowym takie jak Koleje Śląskie, Koleje Wielkopolskie, Koleje Dolnośląskie i Arriva.

Jako kolejarze nie pozwólmy sobie zabrać ostatnich uprawnień, które obowiązywały tak długo, jak istnieje polska kolej, a także nadal obowiązują w większości kolei europejskich!

Żeby zaprotestować przeciwko działaniom Związku Pracodawców Kolejowych i Zarządu PKP S.A. kolejowe związki zawodowe organizują w dniu 18 października 2012r. o godz. 12.00 Pikietę pod siedzibą PKP S.A. w Warszawie ul. Szczęśliwicka 62.

Apelujemy do wszystkich związków zawodowych działających na kolei oraz do wszystkich pracowników, emerytów i rencistów oraz członków ich rodzin o liczny udział w Pikiecie i zamanifestowanie naszego sprzeciwu dla działań ZPK i Zarządu PKP S.A. uderzających bezpośrednio w całe środowisko kolejowe.

    Stanisław Solorz                           Henryk Grymel                 Leszek Miętek
Przewodniczący Federacji             Przewodniczący Sekcji        Przewodniczący Konfederacji
Związków Zawodowych                Krajowej Kolejarzy                      Kolejowych
Pracowników PKP                         NSZZ "Solidarność"            Związków Zawodowych

( Fot. PKP S.A.)

Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.