"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Piątek, 19 kwietnia 2024 r.
Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon
 
Walka o Śląski Zakład Przewozów Regionalnych
[ 0000-00-00 ]
Odbyła się pikieta zorganizowana przez SKK Solidarność przy wsparciu Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych. Grupa około 300 osób protestowała przeciwko likwidacji Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych oraz przeciwko polityce zarządu spółki, która doprowadziła do zwolnień grupowych dla blisko 2000 pracowników.
W petycji skierowanej do prezes Marii Kuczewskiej - Łaskiej zażądali cofnięcia decyzji o likwidacji zakładu, "wycofania się ze zwolnień pracowników poprzez likwidację kas biletowych, posterunków rewidenckich, odstąpienia od zamiaru wprowadzenia podwyżek dla kadry kierowniczej w wysokości ok. 1800 zł na osobę i przeznaczenia tych środków na odprawę dla zwalnianych pracowników, zaprzestania tworzenia stanowisk pod konkretne osoby, a nie pod potrzeby Spółki oraz wydatkowania ogromnych sum na firmy doradcze – consultingowe i prawne."
Pomimo, że pikieta była zgłaszana, na protestujących czekała zamknięta brama i liczna grupa ochroniarzy. Nie chcieli oni wpuścić uczestników pikiety na teren spółki. Także kierownictwo nie raczyło wyjść do protestujących. Dopiero po kilkukrotnych apelach, do związkowców wyszła wiceprezes, lecz poza odebraniem z rąk protestujących petycji, nie zamierzała nawet próbować merytorycznie odnieść się do bieżącej sytuacji.
Związkowcy grożą strajkiem, jeśli do 14 sierpnia ich postulaty nie zostaną spełnione. Mają dość ciągłego lekceważenia, złej polityki, która w przyszłości może doprowadzić do likwidacji innych zakładów spółki w kolejnych województwach.
(Źródło: nakolei.pl/ ZZMK Fot. OPZZ)

Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.