"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Piątek, 19 kwietnia 2024 r.
Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon
 
Koleją na stadiony w Warszawie i Gdańsku
[ 0000-00-00 ]
Niebawem pierwsze pociągi zatrzymają się na wyremontowanym za 6 mln zł z okazji Euro 2012 przystanku PKP Stadion w Warszawie . W czwartek zaczął działać przystanek PKP Gdańsk Stadion Expo.

PKP Stadion od soboty będzie uwzględniony w najnowszych rozkładach Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. Przystanek obok Stadionu Narodowego spółka PKP PLK zamknęła w marcu 2011 r. Prowadzone przez Bilfinger Berger prace oraz formalne odbiory opóźniły się o siedem miesięcy.
W Gdańsku nowy przystanek PKP obok stadionu PGE Arena zaczął działać w czwartek. Inauguracja odbyła się przy okazji meczu Lechii z Legią Warszawa. Budowa gdańskich peronów przez spółkę Raj Bud kosztowała 2 mln zł, a modernizacja 3,5 km torów z centrum Gdańska do Letnicy przez Tor - Kar - Sson - 6 mln zł.
Grupa PKP realizuje w tej chwili 56 inwestycji dworcowych. W latach 2010 - 2011 grupa PKP wydała na dworce łącznie kwotę 700 mln zł.
(Źródło: nakolei.pl/Dziennik Gazeta Prawna
Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.