"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Piątek, 19 kwietnia 2024 r.
Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon
 
Zmiany w PKP PLK - Paszkiewicz za Szafrańskiego
[ 0000-00-00 ]
Jak donosi  Dziennik Gazeta Prawna, rada nadzorcza PKP PLK ma  odwołać Zbigniewa Szafrańskiego z funkcji prezesa, a na jego miejsce powołać Remigiusza Paszkiewicza, w roli pełniącego obowiązki.
Co ciekawe Paszkiewicz, to znajomy nowego prezesa PKP S.A. Jakuba Karnowskiego, z czasów wspólnej pracy w NBP.
Dymisja Szafrańskiego to bezpośredni efekt nie wykorzystania lwiej części środków unijnych przeznaczonych na modernizację torów.( od 2007 r. wykorzystano 1% środków na to przeznaczonych!)
Niemniej już od dłuższego czasu o dymisję Szafrańskiego postulowały zarówno środowiska branżowe, jak i kolejarskie, stąd też jego odwołanie nie jest dla nikogo zaskoczeniem.

Według nieoficjalnych informacji Dziennika Gazety Prawnej, rozważany przez centralę PKP jest powrót Szafrańskiego do PKP Energetyka.
(Źródło: naKolei.pl/ Dziennik Gazeta Prawna
Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.