|
|
"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....
WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni. |
|
|
|
|
Sobota, 21 grudnia 2024 r. |
|
Imieniny obchodzą:
Jan, Honorata, Tomasz
|
|
|
|
|
|
|
[ 0000-00-00 ] |
Kontrole punktów skupu złomu
Białogard Dnia 13.04.2011 roku o godzinie 10:30 podczas kontroli punktu skupu złomu w miejscowości Białogard, funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Koszalinie ujawnili 73 kg elementów torowych tj.: podkładki, śruby stopowe i wkręty. W trakcie prowadzonych czynności ustalono, że ujawnione elementy pochodzą z byłej Bazy Nawierzchniowej Sekcji Eksploatacji Białogard na szlaku Białogard - Podborsko. Dane osoby sprzedającej ustalono na podstawie prowadzonej dokumentacji przez właściciela punktu skupu złomu. Podczas penetracji miejsca zdarzenia, funkcjonariusze ujęli mężczyznę, który przyznał się do kradzieży w/w elementów. Sprawcą okazał się być: 46-letni Jacek A., mieszkaniec Białogardu. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Posterunek Straży Ochrony Kolei w Koszalinie.
Wieliczka Dnia 13.04.2011 roku o godzinie 16:30 pracownik punktu skupu złomu w miejscowości Wieliczka powiadomił funkcjonariuszy Grupy Operacyjno - Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie, że do punktu skupu przybył mężczyzna samochodem marki Opel Astra, który usiłuje sprzedać złom stalowy pochodzenia kolejowego. Po przybyciu do punktu skupu złomu funkcjonariusze SOK prowadzący w ramach akcji kontrolnej punkty skupu obejmującej zagrożone powiaty województwa małopolskiego, wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce ujęli mężczyznę, który posiadał elementy pochodzenia kolejowego tj.: dwie szyny S-49 o długości łącznej ok. 4 m, 8szt. łubek szynowych, 120 szt. wkrętów torowych, 56 szt. śrub stopowych z nakrętką pierścieniem sprężystym i łapką, 20 szt. podkładek żebrowych i 8 szt. śrub łubkowych. Łącznie ujawniono 590 kg elementów pochodzenia kolejowego. Po rozpytaniu osoby zatrzymanej o posiadanie powyższych elementów, mężczyzna oświadczył, że pracuje jako operator koparki na szlaku kolejowym Kraków Bonarka - Swoszowice przy pracach modernizacji i zabrał złom, aby go sprzedać. Na miejsce przybyli funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. celem przeliczenia i udokumentowania ujawnionego mienia PKP. Sprawcę: 42-letniego Krzysztofa B., mieszkańca Bełchatowa przekazano funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.
Węgliniec: Kradzież łączników szynowych Dnia 13.04.2011 roku o godzinie 18:00 anonimowy rozmówca zgłosił telefonicznie na Posterunek Straży Ochrony Kolei w Węglińcu, że w rejonie nastawni WGM-3 w stacji towarowej Węgliniec, przemieszczają się mężczyźni z siekierą. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy SOK, którzy po przybyciu i krótkim pościgu ujęli sprawcę kradzieży elementów torowych. Przy mężczyźnie zabezpieczono siekierę i plecak z zawartością 11 szt. łączników szynowych. Ustalono, że łączniki zostały wycięte z trzech rozjazdów oraz torów wyjazdowych. Ujętego: 29-letniego Łukasza Sz., mieszkańca Węglińca przekazano funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Pieńsku, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.
Szczecin: Kradzież zegarka Dnia 14.04.2011 roku o godzinie 09:00 w rejonie stacji osobowej Szczecin Główny do funkcjonariuszy z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Szczecinie podszedł mężczyzna, który poinformował, że dwóch mężczyzn skradło mu zegarek marki "PIONIKA" grożąc użyciem siły. W trakcie patrolu holu dworca poszkodowany wskazał sprawców kradzieży. Mężczyzn ujęto i doprowadzono do pomieszczeń SOK. W trakcie legitymowania jeden ze sprawców oddał skradziony zegarek. Sprawców: 43-letniego Jacka S. i 44-letniego Roberta J., bez stałego miejsca zamieszkania przekazano przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.
Konin: Ujęty poszukiwany
Dnia 14.04.2011 roku o godzinie 14:55 w rejonie budynku dworcowego Stacji Konin, funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Koninie ujęli mężczyznę poszukiwanego wyrokiem Sądu Rejonowego w Koninie celem doprowadzenia do Zakładu Karnego. Ujętego 39-letniego Emila M., mieszkańca Konina przekazano funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Koninie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.
Lublin: Dokonał wycięcia 20 mb kabla zasilającego urządzenia sterowania ruchem kolejowym W dniu 14.04.2011 roku o godzinie 17:05 podczas patrolu szlaku Motycz - Lublin, funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie ujęli na gorącym uczynku sprawcę wycięcia 20 mb kabla zasilającego urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Ujętego 58-letniego Waldemara G., mieszkańca Konopnicy wraz ze skradzionym kablem oraz torbą w której znajdowały się narzędzia do cięcia metalu przekazano funkcjonariuszom z VI Komisariatu Policji w Lublinie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.
Włoszczowa: W pociągu ujęto 33-latka biegającego z nożem Dnia 14.04.2011 roku o godzinie 22:42 starszy dyspozytor Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei w Warszawie powiadomił telefonicznie komendanta zmiany z Komendy Regionalnej SOK w Kielcach, że w pociągu relacji Gdynia Główna - Kraków Główny jedzie desperat z nożem, najbliższy postój pociągu to stacja Włoszczowa Północ. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy SOK i Policji z Włoszczowej. O godzinie 22:50 do stacji Włoszczowa Północ wjechał pociąg, gdzie w wyniku podjętej interwencji funkcjonariusze ujęli mężczyznę wskazanego przez kierownika pociągu. Mężczyzna został obezwładniony, został użyty środek przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek. W plecaku ujawniono duży nóż kuchenny. Kierownik pociągu poinformował, że został uderzony przez mężczyznę, po czym sprawca zaczął biegać po pociągu z nożem kuchennym grożąc innym podróżnym. Ponad to podróżującemu obywatelowi Irlandii został skradziony laptop i podejrzewa, że mógł tego dokonać ujęty sprawca. Poszkodowany nie widział jednak faktu dokonania kradzieży. Po przeszukaniu wagonów funkcjonariusze SOK odnaleźli w sąsiednim wagonie laptop z ładowarką, który zwrócono poszkodowanemu. Ujęty: 33-letni Daniel S., mieszkaniec Wołomina był pod wpływem środków odurzających. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji Włoszczowa, celem prowadzenia dalszych czynności w sprawie. W związku z interwencją pociąg doznań 17 minut opóźnienia.
Łódź: Trzech nieletnich chłopców układało przeszkody na torach Dnia 17.04.2011 roku o godzinie 18:25 dyżurny ruchu stacji Łódź Chojny powiadomił telefonicznie komendanta zmiany Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Łodzi, że na szlaku Łódź Kaliska - Łódź Chojny grupa chłopców układa przeszkody na torach w postaci kamieni przed przejeżdżającymi pociągami towarowymi. Na szlak skierowano funkcjonariuszy Grupy Operacyjno - Interwencyjnej SOK z Łodzi, którzy po przybyciu ujęli na gorącym uczynku trzech nieletnich sprawców układania przeszkody na torze przed nadjeżdżającym pociągiem relacji Gdynia - Katowice. Opóźnień pociągu nie było. Ujętych: 11-letniego Kubę M., 10-letniego Dawida K. i 9-letniego Dawida M., mieszkańców Łodzi przekazano przybyłym na miejsce zdarzenia funkcjonariuszom z VII Komisariatu Policji w Łodzi, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Częstochowa: Kradzież złomu z wagonu W dniu 18.04.2011. o godz. 14:45 podczas patrolu szlaku Częstochowa Stradom - Kucelinka, funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Częstochowie ujęli sprawcę kradzieży 155 kg złomu pochodzącego z wagonu wchodzącego w skład pociągu relacji Tarnowskie Góry - Skarżysko Kamienne. Sprawcą okazał się być. 39-letni Stanisław P, mieszkaniec Częstochowy. Dalsze czynności w sprawie prowadzi IV Komisariat Policji w Częstochowie.
Jaksice: Ujęto sprawcę kradzieży 400 kg miału węglowego Dnia 18.04.2011 roku dyżurny ruchu stacji Jaksice powiadomił telefonicznie dyżurnego zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Inowrocławiu, że ze stojącego przed semaforem wyjazdowym do stacji Jaksice składu pociągu relacji Tarnowskie Góry - Zajączkowo Tczewskie, osoba postronna zrzuca w międzytorze miał węglowy. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy SOK, który po przybyciu ujął sprawcę zrzucenia z wagonu ok. 400 kg miału węglowego. Ujętego: 48-letniego Marka F., zam. Jaksice przekazano funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej w Inowrocławiu, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.
Kradzież elementów torowych
Dęblin Dnia 18.04.2011 roku o godzinie 16:50 anonimowy rozmówca powiadomił telefonicznie dyżurnego zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Dęblinie, że na szlaku Okrzeja - Stawy dochodzi do kradzieży elementów nawierzchni kolejowej. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy SOK, którzy po przybyciu ujęli mężczyznę próbującego wywieść przy pomocy ciągnika Ursus z przyczepką 730 szt. kompletnych śrub mocujących szyny do podkładów. Skradzione śruby składowane były przy remontowanym torze nr 2 z przeznaczeniem do ponownego użycia. Sprawcę: 60-letniego Stanisława M., zam. Brusów wraz z zabezpieczonym mieniem kolejowym przekazano do Komendy Powiatowej Policji w Rykach, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.
Częstochowa W dniu 18.04.2011 roku o godzinie 18:40 podczas patrolu szlaku Wyczerpy - Rudniki, funkcjonariusze Grupy Operacyjno Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Częstochowie wraz z psem służbowym ujęli mężczyznę, który wykręcał wkręty mocujące szynę do podkładów przy torze nr 2. Sprawcę: 25-letniego Sebastiana Ż., bez stałego miejsca zamieszkania przekazano do V Komisariatu Policji w Częstochowie, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie. Kontrole punktów skupu złomu
Dęblin Dnia 19.04.2011 roku o godzinie 09:00 w trakcie kontroli punktu skupu złomu w miejscowości Dęblin, funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Dęblinie ujawnili złom pochodzenia kolejowego tj. 20 szt. grzałek rozjazdowych o łącznej wadze 22 kg. Właściciel punktu skupu złomu nie posiadał żadnych dokumentów potwierdzających dokonanie zakupu. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze Komisariatu Policji w Dęblinie.
Białogard Dnia 19.04.2011 roku o godzinie 10:15 podczas kontroli punktu skupu złomu i metali żelaznych w miejscowości Białogard, funkcjonariusze Grupy Operacyjno - Interwencyjnej z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Koszalinie i Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie ujawnili elementy kolejowe tj.: 18 szt. podkładek pod szyny, 16 szt. śrub stopowych z łapką, 14 szt. wkrętów, 6 szt. rozpórek ze zwrotnic rozjazdowych, 6 szt. śrub mocujących rozpórki z nakrętką i pierścieniem, trzpień zabezpieczający zamknięcia nastawczego rozjazdu. W trakcie prowadzonych czynności ustalono, że ujawnione elementy pochodziły z kradzieży dokonanej na szlaku Białogard - Podborsko. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Białogardzie.
Poznań W dniu 19.04.2011 roku o godzinie 17:40 podczas kontroli punktu skupu metali w Poznaniu, funkcjonariusze Grupy Operacyjno - Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Poznaniu ujawnili 10-cio metrowy element nośny zabytkowej wiaty pochodzącej z peronu nr 2, stacji Poznań Główny. O powyższym został poinformowany telefonicznie kierownik przebudowy dworca w Poznaniu Głównym który oświadczył, że element należy do demontowanej konstrukcji i każdy posiada swój numer identyfikacyjny służący do ponownego montażu. Na odnalezionym elemencie był przypisany nr PA/32/34-4. Ujawniona wiata jest wpisana do rejestru zabytków i była demontowana w celu remontu, po którym ma być zamontowana w pierwotnym kształcie. Na podstawie prowadzonej dokumentacji przez właściciela punku skupu złomu ustalono sprawcę, który w dniu 17.04.2011 roku dostarczył element do sprzedaży. Na miejsce przybyli funkcjonariusze z Komisariatu Kolejowego Policji Poznań Główny, którzy zabezpieczyli element i prowadzą dalsze czynności w sprawie.
Ujęto sześciu sprawców pomalowania 10 m2 graffiti
Częstochowa W dniu 19.04.2011 roku o godzinie 19:30 na szlaku Częstochowa Towarowa - Poraj, funkcjonariusze Grupy Operacyjno - Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Częstochowie ujęli trzech sprawców pomalowania ok. 5m2 graffiti na szafie zasilania odcinków torowych i zasilania energetyki. Sprawcy to: 20-letni Marcin M., 19-letni Kamil B. i 20-letni Rafał Ch., mieszkańcy Częstochowy. Dalsze czynności w sprawie prowadzi IV Komisariat Policji w Częstochowie.
Warszawa Dnia 19.04.2011 roku o godzinie 21:30 w stacji postojowej Warszawa Szczęśliwice, funkcjonariusze Grupy Operacyjno - Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Warszawie ujęli na gorącym uczynku trzech mężczyzn, którzy na pudle wagonu namalowali 5 m2 graffiti. Ujętych sprawców w wieku 19 lat przekazano funkcjonariuszom z Komisariatu Kolejowego Policji w Warszawie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.
Warszawa: Kradzież elementów wyposażenia wagonów Dnia 19.04.2011 roku o godzinie 20:30 w stacji postojowej Warszawa Szczęśliwice, funkcjonariusze Grupy Operacyjno - Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Warszawie ujęli na gorącym uczynku dwóch sprawców kradzieży 17 szt. półek bagażowych, prądnicy oraz kabli z szaf rozdzielczych znajdujących się w dwóch wagonach. Sprawców: 25-letniego Dariusza P., 25-letniego Sławomira P., mieszkańców Warszawy przekazano funkcjonariuszom z Komisariatu Kolejowego Policji w Warszawie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.
O godzinie 21:50 w stacji postojowej Warszawa Szczęśliwice, funkcjonariusze Grupy Operacyjno - Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Warszawie ujęli na gorącym uczynku trzech sprawców kradzieży kabli z szafy sterującej wagonu. Sprawców: 19-letniego Marcina K., 19-letniego Łukasza W. i 19-letniego Mirosława H., mieszkańców Warszawy przekazano funkcjonariuszom z Komisariatu Kolejowego Policji w Warszawie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Lublin: Ujawniono prawie 1400 paczek papierosów bez akcyzy Dnia 20.04.2011 roku o godzinie 18:10 podczas patrolu szlaku Sadurki - Motycz w rejonie przejazdu kolejowego kat. B, funkcjonariusze z Grupy Operacyjno - Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie zauważyli poruszający przy torach samochód osobowy marki Renault Laguna, po zatrzymaniu którego okazało się, że znajdują się w nim papierosy bez polskich znaków akcyzy. Papierosy prawdopodobnie zostały wyrzucone z przejeżdżającego wcześniej pociągu relacji Warszawa - Kijów. Mężczyzna kierujący pojazdem nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Na miejsce zdarzenia przybyli funkcjonariusze z Komisariatu Policji Bełżyce, którym przekazano ujętego 31-letniego mężczyznę wraz z samochodem, w którym po przeliczeniu znajdowało się 1381 paczek papierosów różnych marek bez akcyzy skarbowej o wartości 10979 zł. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat Policji Bełżyce. Poznań: Pobicie kierowcy autobusu Dnia 22.04.2011 roku o godzinie 01:30 na ul. Dworcowej w Poznaniu, funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei i Komisariatu Kolejowego Policji w Poznaniu ujęli sprawcę pobicia kierowcy autobusu MPGK. Kierowca autobusu został uderzony butelką w głowę. Z uwagi na obrażenia został przewieziony do Szpitala HCP Poznań. Sprawcę: 20-letniego Marcina Sz., mieszkańca Poznania przekazano do Komisariatu Kolejowego Policji w Poznaniu, gdzie prowadzone są dalsze czynności w sprawie.
Zgorzelec: Kradzież kabla telefonicznego Dnia 22.04.2011 roku o godzinie 11:10 podczas patrolu szlaku Wilka - Krzywina Zgorzelecka, funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Węglińcu stwierdził kradzież ok. 50 mb kabla telefonicznego. W wyniku podjętych czynności i penetracji przyległego terenu ujęto mężczyznę, który posiadał przy sobie ok. 5 mb kabla telefonicznego. Ujętego: 51-letniego Bogdana N., mieszkańca Łomnicy przekazano funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.
Kutno: Trzech nieletnich układało przeszkody na torach Dnia 22.04.2011 roku o godzinie 15:18 dyżurna ruchu stacji Kutno powiadomiła telefonicznie dyżurnego zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Kutnie, że na szlaku Stara Wieś - Kutno w torze nr 1 została ułożona z kamieni przeszkoda. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy SOK, którzy po przybyciu ujęli trzy osoby nieletnie - sprawców zdarzenia. Przeszkoda została ułożona przed nadjeżdżającym pociągiem nr 18101 relacji Warszawa Wschodnia - Szczecin Główny. Pociąg nie doznał uszkodzeń. Ujęci to: 12-letni Radosław S., Dawid G. i Mateusz W., mieszkańcy Kutna. W obecności funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie dwóch nieletnich przekazano rodzicom, natomiast trzeciego funkcjonariuszom Policji. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kutnie.
Pies służbowy ROX wytropił kłusownika Dnia 23.04.2011 roku od godziny 19:30 do godziny 22:00 funkcjonariusz z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu wraz z psem służbowym ROX brał udział we wspólnych działaniach z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, Komisariatu Policji i Straży Leśnej w Birczy przeciwko kłusownikowi. Po nasadzeniu psa na trop kłusownika zwierzyny leśnej pies doprowadził do zabudowań na posesję prywatną, gdzie natrafiono na świeże ślady farby zwierzyny leśnej. Na miejscu zabezpieczono samochód marki Lada Niva, który prawdopodobnie został użyty do celów kłusownictwa oraz dwie sztuki broni palnej ostrej z 4 szt. amunicji. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Birczy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu.
Ujęto sprawcę kradzieży portfela na szkodę podróżnego Dnia 24.04.2011 roku o godzinie 15:10 podczas patrolu stacji Stargard Szczeciński w holu dworca, funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Stargardzie Szczecińskim ujęli sprawcę kradzieży portfela na szkodę 62-letniego podróżnego. Poszkodowany mężczyzna odzyskał skradziony portfel, w którym znajdowały się dokumenty osobiste, karta bankomatowa i 100 zł. gotówki. Sprawcę: 48-letniego mieszkańca Stargardu Szczecińskiego przekazano funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Bójka w stacji Szczecin Główny Dnia 25.04.2011 roku o godzinie 22:30 podczas wspólnego patrolu w stacji Szczecin Główny, funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei i Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie podjęli interwencję w stosunku do trzech osób, bijących się przed wejściem do holu dworca. W trakcie prowadzonej interwencji jeden z mężczyzn uderzył funkcjonariusza policji pięścią w twarz. W stosunku do mężczyzn użyto środka przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej. Ujętych: 23-letniego Grzegorza T., mieszkańca Szczecina, 39-letniego Zbigniewa P. i 27-letniego Krzysztofa K., bez stałego miejsca zamieszkania przewieziono do Miejskiej Izby Wytrzeźwień w Szczecinie. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji Szczecin Śródmieście.
Rzepin: Pijany kierowca potrącił pieszego na przejeździe kolejowym Dnia 26.04.2011 roku o godzinie 08:00 podczas patrolu szlaku Rzepin - Boczów, funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei i Komisariatu Policji w Rzepinie zostali wezwani do zdarzenia na przejeździe kolejowym. Po przybyciu na miejsce zastali kierowcę samochodu marki PEUGEOT, który podczas przejazdu przez przejazd kolejowy potrącił 74-letniego pieszego. W wyniku zdarzenia poszkodowany został zabrany przez Pogotowie Ratunkowe do Szpitala w Słubicach. Kierowca samochodu: 55-letni Zbigniew K., mieszkaniec Rzepina został podany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wynik pierwszego badania - 1,07 mg/l; drugiego - 1,23 mg/l. Kierowca został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Rzepinie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Komentuje st. inspektor Paweł Boczek – rzecznik prasowy KG SOK: W dniu 15 kwietnia 2011 roku na terenie stacji Wrocław Główny przeprowadzone zostały ćwiczenia pod kryptonimem „Kibic”, w ramach przygotowań do EURO 2012. Szkolenia miały na celu doskonalenie sposobów zachowania i postępowania funkcjonariuszy SOK w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa osób korzystających z usług kolei. W trakcie kilkugodzinnych zajęć przećwiczono: - usuwanie agresywnych kibiców z pociągu pasażerskiego w sytuacji zagrożenia dla podróżnych przebywających w wagonie, - szkolenie psów służbowych i doskonalenie ich reakcji na agresywne zachowywanie kibiców przebywających na terenie dworca kolejowego. Aleksander Wiśniewski (na podstawie informacji rzecznika prasowego KG SOK) fot. KG SOK
|
| | |
|
|
|
|
|
|
Copyright "Wolna Droga" |
|
|
|
|
|