"SEMAFOR": podjęliśmy próbę przekazywania na łamach "Semafora" informacji i wiadomości, które mamy nadzieję zainteresują naszych czytelników; informacji których nie znajdziecie na łamach oficjalnych dzienników....

WOLNA DROGA: Choć poszukiwanie prostych rozwiązań jest osadzone głęboko w podświadomości, a nieskomplikowany obraz rzeczywistości jest wygodny, nie zmusza do choćby chwilowej zadumy, do uświadomienia prawdy o traconym wpływie na własne losy, na otaczający świat - od poszukiwania prawdy nikt nas nie zwolni.

 
Wtorek, 21 maja 2019 r.
Imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
 
Życzenia z okazji Święta Kolejarza
[ 0000-00-00 ]
Nastał czas uroczystych obchodów patronalnego dnia opiekunki kolejarzy, Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej – kobiety pięknej, mądrej i szlachetnej. W centrum naszych obchodów było tradycyjnie modlitewne spotkanie na Jasnej Górze, które zgromadziło pracowników nie tylko spółek Grupy PKP, ale także przewoźników prywatnych i samorządowych oraz emerytów, rencistów i ich rodziny. Tradycyjnie też, z okazji Święta Kolejarza – które jest świadectwem uznania dla wysiłku wszystkich pracowników spółek kolejowych – spotkaliśmy się z tymi, których wysiłek na rzecz rozwoju polskiej kolei został dostrzeżony i doceniony, a dowodem tego są przyznane odznaczenia państwowe i resortowe.

Życzę Koleżankom i Kolegom solidarności i determinacji w działaniu na rzecz polskiej kolei. Życzę, by nasze wspólne zabieganie o godne warunki życia i kolejarskiej służby przynosiło rozwiązania satysfakcjonujące pracowników. Życzę Wam wszystkim, a także Waszym najbliższym błogosławieństwa naszych patronów – św. Katarzyny Aleksandryjskiej, św. Rafała Kalinowskiego i bł. ks. Franciszka Rogaczewskiego, zdrowia, spokoju i pomyślności, zadowolenia z wykonywanej pracy, satysfakcji z działalności związkowej. Jeszcze raz gratuluję otrzymanych wyróżnień.

Henryk Grymel

Copyright "Wolna Droga"
[X]
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.